Firma » Bankowość

Noble Bank z 5-gwiazdkową notą na szczycie ratingu private banking miesięcznika Forbes

Już po raz czwarty magazyn Forbes opracował rating usług private banking, zestawiając w nim oferty kilkunastu banków - to jedyne na polskim rynku tak kompleksowe porównanie oferty finansowej dla najzamożniejszych Klientów.

Noble Bank, pionier rynku private banking w Polsce, już po raz czwarty z rzędu został wyróżniony w tym zestawieniu najwyższą 5-gwiazdkową notą i utrzymał pozycję lidera. Na ocenę składała się szczegółowa analiza produktów oraz usług, ze szczególnym naciskiem na ofertę inwestycyjną. W uzasadnieniu najwyższej noty dla Noble Banku napisano: „To instytucja, która od 2012 roku sukcesywnie wyznaczała trendy w segmencie - od stworzenia usługi korpo-private bankingu przez Wealth Guard, została też partnerem Sotheby's International Realty" (cyt. za Forbes, nr 2 2016 r.).„W Noble Banku wierzymy w najwyższy standard, bez wyjątków - czwarte z rzędu pięciogwiazdkowe zwycięstwo w ratingu Forbes to dla nas potwierdzenie, że Klienci i rynek doceniają tę filozofię. Private banking to znacznie więcej niż usługa - to kompleksowe doradztwo i wyjątkowa relacja z Klientem, dla którego Bank staje się często strażnikiem rodzinnego majątku i powiernikiem biznesowych tajemnic. Ten najwyższy standard musi być odczuwalny na każdym etapie - od najwyższej jakości doradztwa i indywidualnego podejścia, przez luksusowe oddziały, po dodatkowe korzyści - jak np. Wealth Guard, autorska usługa Noble Concierge czy doradztwo w zakresie luksusowych nieruchomości. Noble Bank od lat wytycza pionierskie ścieżki na polskim rynku - cieszymy się, że są one doceniane także przez ekspertów i analityków. Mogę zapowiedzieć, że w tym roku podniesiemy poprzeczkę dla rynku private banking jeszcze wyżej, a jednocześnie - zaoferujemy naszą jakość także nowej grupie Klientów" - mówi Mariusz Latek, dyrektor zarządzający private banking w Getin Noble Banku.

Rating private banking - założenia kryteriów oceny

Już od pierwszej edycji ratingu, jego organizatorzy podkreślili, że „Bankowości prywatnej nie da się zmierzyć tak jak oprocentowania lokat, wyników funduszy, stóp kredytów, stóp zwrotu z konkretnych strategii czy portfeli. Każdy wspomniany element wchodzi w skład oferty bankowości prywatnej, żaden z nich nie jest dominujący, lecz brak jakiegokolwiek czyni ją niepełną" (cyt za: magazyn Forbes, I 2014 r.). Kryteria oceny zostały więc ułożone bardzo kompleksowo.

Cytując za magazynem Forbes: ocena jakości ofert bankowości prywatnej, której efektem jest nadanie odpowiedniej liczby gwiazdek (maksymalnie 5), pozostaje niezmienna: na wpół subiektywna ocena wynika z indywidualnego postrzegania jakości oferty przez Klientów korzystających z usług dla najzamożniejszych. Opiniują oni m.in. szerokość oferty inwestycyjnej, jej elastyczność. Dodatkowo istotne jest czy bank odpowiada ofertą na trendy rynkowe (łączenie sfer bankowości prywatnej z korporacyjną, rozwiązania sukcesyjne). Pod uwagę brane jest również podejście do klienta: doradztwo inwestycyjne, umiejętność szycia na miarę konkretnych produktów inwestycyjnych, jakość i częstotliwość raportowania wyników i stanu portfela inwestycyjnego. Ważna jest również wartość dodana: liczba programów rabatowych dla klientów private bankingu, organizacja półformalnych spotkań, konferencji, a także usługi pozafinansowe (asistance, concierge).

 

Oceną objęto 12 banków: Noble Bank, mBank, Friedrich Wilhelm Raiffeisen, Deutsche Bank PBC, Citi Handlowy, ING Bank, Bank Pekao,BGŻ BNP Paribas, Alior Bank, PKO Bank Polski, Bank Millenium, Lion's Bank.

W komentarzu do 5-gwiazdkowej oceny dla Noble Banku, podkreślając specyficzny rynkowy moment i wyzwania, jakie stoją przed sektorem private banking, twórcy ratingu napisali: „Nowe otwarcie będzie udziałem dotychczasowego lidera zestawienia - Noble Banku. To instytucja, która od 2012 roku sukcesywnie wyznaczała trendy w segmencie - od stworzenia usługi korpo-private bankingu przez Wealth Guard, została też partnerem Sotheby's International Realty (co wpompowało świeżą krew w rynek nieruchomości luksusowych nie tylko w Polsce). (...) Nowa strategia (...) będzie znów wyznacznikiem dla całego rynku, jak oferta dla najzamożniejszych powinna być konstruowana. Dotychczasowe pięć gwiazdek jest niezagrożone".Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

BIG-PICTURE

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »