Dom » Budownictwo

Nowa seria podgrzewaczy wody Maxi Power-2 Junkersa

Nowa seria podgrzewaczy wody Maxi Power-2 Junkersa
Zobacz więcej zdjęć »
Nowa seria przepływowych podgrzewaczy wody Junkersa Maxi Power-2 o symbolu WRDP-2B pojawiła się na rynku polskim we wrześniu.

Wbudowany w obudowę wielofunkcyjny wyświetlacz sprawia, że obsługa urządzeń jest łatwa i przejrzysta. Niewielkie wymiary i estetyczny wygląd powodują, że nowe termy dobrze wkomponowują się we współczesne wnętrza.

Wielofunkcyjny wyświetlacz ciekłokrystaliczny LCD pozwala na wygodną obsługę podgrzewaczy poprzez precyzyjne wskazania wartości temperatury wylotowej, prezentację aktualnych informacji na temat bieżącego stanu pracy palnika, a także szybką identyfikację usterek dzięki wyświetlaniu kodów błędów. Włączaniem term steruje się elektronicznie, bez płomyka dyżurnego. Następuje ono w sposób w pełni automatyczny po uruchomieniu zasilania zapłonu, które pochodzi z dwóch baterii 1,5V.

Zastosowanie mechanizmu automatycznego dostosowania poboru mocy do wielkości zapotrzebowania na ciepłą wodę umożliwia oszczędności w zużyciu gazu oraz utrzymanie stałej temperatury wypływającej wody niezależnie od jej strumienia. Istnieje też możliwość indywidualnego doboru temperatury c.w.u. poprzez dodatkową ręczną regulację gazu.

Podgrzewacze Maxi Power-2 typu WRDP-2B są dostępne w trzech wersjach o mocach 19,2 kW, 23,6 i 30,5 kW. Zakres natężenia przepływu ciepłej wody użytkowej dla przyrostu temperatury 50 stopni Celsjusza wynosi od 2 do 8,8 l/min, a dla 25 stopni Celsjusza od 4 do 17,6 l/min, co czyni najmocniejszy model - WRDP 18-2B - urządzeniem oferującym najwyższą wydajność spośród wszystkich ogrzewaczy. Wszystkich przedstawicieli WRDP-2B łączy także wyposażenie w sygnalizację wyczerpania baterii (dioda czerwona), sygnalizację pracy palnika (dioda zielona), wyłącznik uniemożliwiający zapłon, czujnik ciągu kominowego i jonizacyjne zabezpieczenie przeciwzapłonowe gazu.

Nowe urządzenia Junkersa charakteryzują się niewielkimi rozmiarami. W zależności od mocy modelu, ich wielkość waha się od 580/310/220 mm dla WRDP 11-2B poprzez 655/350/220 dla WRDP 14-2B aż do 665/425/220 w przypadku ogrzewacza WRDP 18-2B (wys. x szer. x głęb.). Dzięki temu nie zajmują w domu wiele miejsca, a model WRDP 11-2B jest najmniejszym takim urządzeniem na rynku. Dodatkowo elegancka i nowoczesna linia obudowy pozwala na optymalne wkomponowanie termy we współczesne wnętrza. Lekko złamana szarością biel pasuje do wielu palet kolorystycznych oferowanych przez producentów typowych mebli łazienkowych i kuchennych, gdzie najczęściej montuje się takie urządzenia.

Wszystkie modele serii WRDP-2B są przystosowane fabrycznie do spalania gazu E (GZ50), ale istnieje możliwość przezbrojenia na gaz Lw (41,5), Ls (35) lub propan. Junkers obejmuje swoje podgrzewacze trzyletnią gwarancją.

Sugerowane ceny detaliczne brutto (stan: wrzesień 2009):
WRDP 11-2B - 1576,24 zł
WRDP 14-2B - 1916,62 zł
WRDP 18-2B - 2067,90 zł

Dział Techniki Grzewczej firmy Bosch to wiodący europejski producent urządzeń grzewczych i podgrzewaczy wody. W 2007 roku osiągnął światowy obrót w wysokości 2,8 miliarda euro (69% obrotu pochodziło spoza Niemiec) zatrudniając ponad 13 tysięcy pracowników. W dziale skupionych jest kilkanaście silnych międzynarodowych i regionalnych marek, m.in. Junkers i Buderus, a zróżnicowana oferta produktowa pochodzi z 18 fabryk z Europy i Ameryki Północnej. W Polsce Junkers jako dział branżowy firmy Robert Bosch Sp. z o.o. jest obecny od 1993 roku.

Więcej: www.bosch-thermotechnology.com, www.bosch-thermotechnik.de, www.junkers.pl, www.junkers-energieodnawialne.pl, www.szkolenia-junkers.pl

Grupa Bosch jest wiodącym w świecie producentem techniki motoryzacyjnej i przemysłowej, dóbr użytkowych oraz technicznego wyposażenia budynków. Obroty przedsiębiorstwa, zatrudniającego 271 tys. pracowników, wyniosły w 2007 roku 46,3 mld euro. Na grupę Bosch składa się spółka Robert Bosch GmbH oraz około 300 spółek zależnych i regionalnych w ponad 50 krajach świata. Ta światowa sieć rozwojowa, produkcyjna i dystrybucyjna jest podstawą do dalszego rozwoju. Każdego roku Bosch przeznacza ponad 3 miliardy euro na działalność badawczo-rozwojową i zgłasza do patentu ponad 3 tys. innowacji. Przedsiębiorstwo zostało założone w Stuttgarcie w 1886 roku jako "Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki" przez Roberta Boscha (1861-1942).

Więcej informacji: www.bosch.com, www.bosch.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Robert Bosch Sp. z o. o.
http://www.bosch.com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »