Technologie » Komputery

Nowa technologia firmy Kaspersky Lab optymalizuje zasoby komputera PC

Nowa technologia firmy Kaspersky Lab optymalizuje zasoby komputera PC
Zobacz więcej zdjęć »
Eksperci z Kaspersky Lab opracowali i opatentowali zaawansowaną technologię, która optymalizuje zużycie zasobów obliczeniowych komputera chronionego przed szkodliwymi programami.

Patent opisuje metodę identyfikowania i usuwania gałęzi rejestru, plików, procesów i innych obiektów, które zużywają zasoby systemowe, ale nie wykonują żadnych pożytecznych operacji.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Z czasem na każdym komputerze gromadzi się coraz więcej „śmieci” – zarówno na maszynach domowych, jak i firmowych. Mogą one obejmować pliki tymczasowe, wszelkiego rodzaju listy ostatnich operacji, protokoły, zawartość pamięci, całą zawartość systemu operacyjnego zapisywaną w momencie zawieszenia się komputera itd. Chociaż dane te pochłaniają zasoby komputera (np. miejsce na dysku), nie oferują żadnych korzyści, a czasem po prostu spowalniają działanie maszyny. Jednak systemy operacyjne nie zapewniają żadnych standardowych narzędzi do usuwania wszystkich tych śmieci. Celem metody opisanej w patencie Kaspersky Lab o numerze 2475819 jest rozwiązanie tego problemu.

 

Opatentowana technologia analizuje wszystkie niewykorzystywane obiekty, które mają wpływ na wydajność systemu, a następnie identyfikuje i usuwa te, które stanowią duże obciążenie dla systemu, ale nie mają żadnej wartości dla użytkownika, tj. nie są wymagane przez aktualnie wykorzystywane aplikacje.   

 

Większość innych technologii, które próbują usunąć śmieci z systemu, po prostu usuwa jak największą liczbę niewykorzystywanych obiektów. Nie analizują one jednak wpływu tych danych na system ani efektu ich usunięcia. Często jest to po prostu czyszczenie dla samego czyszczenia bez sprawdzenia, czy takie działanie przyniesie więcej problemów niż korzyści. W przeciwieństwie do takich narzędzi technologia Kaspersky Lab dokonuje szczegółowej analizy, łącznie z uwzględnieniem potencjalnych problemów, które mogłyby wyniknąć z usunięcia danych.       

 

„Kiedy musisz jak najszybciej posprzątać pokój i natychmiast zrobić lepszy użytek z wygospodarowanej przestrzeni, w pierwszej kolejności pozbywasz się rzeczy, które zajmują większość przestrzeni, a potem martwisz się resztą. Właśnie według tej zasady rozwijaliśmy naszą technologię” – powiedział Oleg Zajcew, główny ekspert technologiczny w Kaspersky Lab, twórca opatentowanej technologii. 

 

Warto wspomnieć, że technologia ta jest szczególnie skuteczna w zakresie „uwalniania” dodatkowej wydajności starszych komputerów, na których zainstalowano wiele aplikacji. W takich przypadkach maszyny mogą działać do 10% szybciej.

 

Dwa najważniejsze zadania, które pomaga zrealizować technologia Kaspersky Lab, to optymalizacja wykorzystywania pamięci operacyjnej oraz miejsca na dysku, jak również pomaganie administratorowi w prewencyjnej konserwacji komputerów w sieci – co jest szczególnie ważne w przypadku sieci korporacyjnych.  

 

Mimo że patent został uzyskany pod koniec lutego 2013 r., opisywana technologia jest już skutecznie wykorzystywana w rozwiązaniach Kaspersky Lab dla użytkowników indywidualnych (Kaspersky Internet Security oraz Kaspersky PURE) i biznesowych (Kaspersky Endpoint Security for Windows oraz Kaspersky Security for Virtualization). Opatentowana technologia działa także w darmowym narzędziu Kaspersky Virus Removal Tool, pozwalającym na leczenie zainfekowanych komputerów.

 

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »