Technologie » Komputery

Nowe narzędzie AirMagnet Planner usprawnia wdrażanie sieci WLAN 802.11n

Nowe narzędzie AirMagnet Planner usprawnia wdrażanie sieci WLAN 802.11n
Zobacz więcej zdjęć »
Firma Passus, dostawca specjalistycznych rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo i wydajność sieci teleinformatycznych, wprowadziła nowe narzędzie AirMagnet Planner for 802.11n. To zaawansowana aplikacja do skutecznego projektowania i modelowania sieci WLAN.

AirMagnet Planner pozwala projektować sieci WLAN na wstępnym etapie, gdy w sieci nie ma jeszcze żadnych urządzeń. Jedną z nowych funkcji jest możliwość zdefiniowania strategii migracji do standardu 802.11n. Aplikacja oferuje wytyczne dla automatycznej migracji istniejących sieci, w tym etapowe wprowadzenie urządzeń 802.11n lub zastępowanie pojedynczych, dotychczas funkcjonujących urządzeń sprzętem standardu 802.11n. Wbudowane funkcje inteligentne umożliwiają użytkownikom wykrycie ewentualnych błędów powstałych w trakcie projektowania sieci, w których współpracować będą dotychczasowe urządzenia i nowy sprzęt 802.11n.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:


Prognoza
AirMagnet Planner pozwala w prosty sposób zasymulować wydajność finalnej sieci WLAN przed rzeczywistym wdrożeniem punktów dostępowych i dysponuje jedynymi w swoim rodzaju mechanizmami oceny przepustowości sieci WLAN dla każdej lokalizacji. Modeluje wdrożenie w taki sposób, aby zapewnić maksymalną wydajność i oferuje użytkownikom szczegółowe mapy pokrycia sygnału w standardzie 802.11n, w tym mapy trybu działania, szerokości kanału i maksymalnej szybkości transmisji MCS.

Użytkownicy mają możliwość użycia w swoich modelach symulowanych punktów dostępowych od czołowych dostawców sprzętu (jak np. Cisco, Aruba, Motorola, Meru Networks itd.). Mogą zoptymalizować ich liczbę, rozkład i konfigurację oraz szczegółowo przewidzieć rzeczywistą wydajność sieci jeszcze przed dokonaniem migracji. Ponadto, rozwiązanie AirMagnet Planner tworzy specyfikację sprzętową dotyczącą zakupów sprzętu, co ułatwia stworzenie budżetu projektu wdrożenia sieci WiFi przed jego rozpoczęciem.

Weryfikacja
Nowa edycja rozwiązania AirMagnet Planner jest ściśle zintegrowana z narzędziem AirMagnet Survey PRO, przez co umożliwia użytkownikom weryfikację wyników modelu prognozowanej sieci z rzeczywistymi danymi zebranymi w trakcie badań powdrożeniowych. Wyjątkowa funkcja narzędzia AirMagnet Survey PRO, służąca do pomiaru wydajności sieci WLAN, uwzględnia warunki sygnału radiowego i sieci bezprzewodowej w każdym miejscu i na dowolnym piętrze. Dzięki temu użytkownicy mają możliwość oceny rzeczywistej wydajności transmisji sieciowej w obydwu kierunkach.

„Rozwiązanie AirMagnet Planner oferuje wydajne funkcje, które uproszczą proces  projektowania i zagwarantują pomyślne wdrożenie sieci bezprzewodowej w połączeniu z aplikacjami AirMagnet WiFi Analyzer i AirMagnet Survey” – ocenia Marcin Biernot, Product Marketing Manager  w firmie Passus, dystrybutora produktów AirMagnet w Polsce. „Niezależnie od tego, czy instytucja wdraża nową sieć 11n, czy też dokonuje modernizacji istniejącej, elementy, które stanowią o sukcesie przedsięwzięcia, są identyczne: migracja, prognoza i weryfikacja. Aktualnie firma AirMagnet jako jedyna oferuje rozwiązanie, które funkcjonuje w tych trzech aspektach i jest w stanie zagwarantować, że proces projektowania wysokowydajnej sieci WLAN będzie udany” – dodaje Biernot.

Dostępność
Rozwiązanie AirMagnet Planner jest dostępne jako samodzielna aplikacja lub może zostać zakupione jako moduł wraz z  narzędziem AirMagnet Survey PRO.  Szczegółowe informacje o produkcie AirMagnet Planner dostępne są na stronie http://networks.passus.pl/produkty/produktyairmagnet/airmagnetplanner.htmlRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

studio PRowokacja Agencja Public Relations
http://www.studioprowokacja.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »