Motoryzacja » Moto Serwis

Nowe opony zimowe Grupy Michelin – bezpieczne i trwałe

Nowe opony zimowe Grupy Michelin – bezpieczne i trwałe
Zobacz więcej zdjęć »
Potrzebom bezpieczeństwa i trwałości odpowiadają nowości Grupy Michelin na sezon zimowy 2009/2010 – opona Michelin Agilis Alpin do samochodów dostawczych oraz opona BFGoodrich Winter Slalom KSI przeznaczona do użytkowania głównie na śniegu i lodzie.

Wprowadzając na rynek tę pierwszą oponę, Michelin rozszerza gamę produktów zimowych Alpin, w skład której wchodzą opony Michelin Pilot Alpin, Michelin Primacy Alpin oraz Michelin Alpin A3 przeznaczone do samochodów osobowych o wysokich osiągach.Opona Michelin Agilis Alpin jest nowością w segmencie opon do samochodów dostawczych. Zastępuje ona gamę opon Michelin Agilis Snow Ice 61/81/101. Nowa opona zaspokaja najwaŜniejsze potrzeby użytkowników samochodów dostawczych, takie jak: bezpieczeństwo, trwałość oraz oszczędność w użytkowaniu.  

Drugą nowością jest opona BFGoodrich Winter Slalom KSI przeznaczona do samochodów z napędem na cztery koła, która zapewnia optymalny stosunek przyczepności do zużycia oraz trwałe osiągi. Na rynku będzie dostępna w 20 rozmiarach o średnicy od 15 do 17 cali.

Grupa Michelin wprowadziła też do sprzedaży nowe rozmiary opon Michelin Primacy Alpin z homologacją BMW i Mini oraz Michelin Pilot Alpin z homologacją Mercedesa i Porsche.

Opony Michelin Primacy Alpin z homologacją BMW i Mini są przeznaczone do modelów Mini, Mini R56, BMW 3 i BMW X1. Są dostępne w sześciu rozmiarach, o średnicy 16 i 17 cali i posiadają dodatkowe oznaczenie w postaci gwiazdki (*). Tak jak wszystkie opony z gamy Primacy Alpin, charakteryzują się bardzo dobrą przyczepnością na śniegu i lodzie. Doskonale sprawdzają się równieŜ na suchych i mokrych nawierzchniach.

Opony Michelin Pilot Alpin z homologacją Mercedesa, przeznaczone są do modeli Klasy E, S oraz CLS. Posiadają dodatkowe oznaczenie „MO" i są dostępne również w wersji „zero pressure"- „ZP" - pozwalającej na kontynuowanie jazdy po przebiciu opony. Z kolei do nowego modelu Porsche Panamera przeznaczone są opony Michelin Pilot Alpin z homologacją „N0". Podobnie jak pozostałe opony gamy Michelin Pilot Alpin zapewniają one lepszą przyczepność, zarówno podczas szybkiej jazdy na zakrętach, jak i ruszania, czy silnego hamowania.  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

InfoMoto
http://infomoto.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »