Dom » Wnętrza

Nowe produkty do kuchni: Bar Tap i Tara Ultra Pot Filler firmy Dornbracht

Nowe produkty do kuchni:  Bar Tap i Tara Ultra Pot Filler firmy Dornbracht
Zobacz więcej zdjęć »
Dornbracht, wiodący producent wysokiej jakości armatury i akcesoriów łazienkowych oraz kuchennych, na tegorocznych targach ISH we Frankfurcie, oprócz nowej gamy zlewozmywaków kuchennych (Water Units) przedstawił dwie kolejne nowości - Bar Tap i Tara Ultra Pot Filler.

Koncepcja rozdzielenia obszarów funkcyjnych w kuchni domowej była konsekwentnie rozwijana przez firmę Dornbracht i została rozszerzona o dwie nowe Water Zones. Obok stref Preparing i Cleaning pojawiły się Cooking i Drinking. Natomiast w pomieszczeniach, których charakter nie pozwala na całkowite rozdzielenie procesów roboczych, istnieje możliwość zastosowania strefy Universal. Skupia ona wszystkie zalety Water Zones i operuje dwoma zlewami - jednym głębokim, wielofunkcyjnym i jednym płytkim. Do nowych stref Cooking i Drinking zaprojektowane zostały armatury, których funkcjonalność dokładnie odpowiada wymogom tych stref.

Bar Tap to nowa armatura Water Set, która w połączeniu z nowym zlewozmywakiem Water Unit tworzy strefę Drinking. Zarówno armatura, jak i komora zlewu zostały świadomie zaprojektowane tak, aby zajmować jak najmniejszą powierzchnię. Ponadto, mniej przypominają one zlewozmywak, a o wiele bardziej elegancki dystrybutor do wody, taki jak te spotykane w hotelach czy ośrodkach SPA. Bar Tap z kolekcji Tara Ultra lub Lot może być indywidualnie konfigurowany z różnymi komorami. Strefę Water Zone Drinking, oprócz zastosowania w domowym barku lub jako dystrybutor wody, można wykorzystać także jako źródło wody w piwniczce z winem lub w barze kawowym. 

„W USA własne źródło wody pitnej należy do tradycyjnego wyposażenia prawie każdej kuchni”, wyjaśnia prezes Andreas Dornbracht. „Obecnie w różnych strefach coraz większej liczby mieszkań i domów wyższej kategorii znajduje się kilka „barów”, w których domownicy mogą przygotować sobie napój lub napełnić szklankę wodą. Oczywiście wzornictwo armatur i zlewów musi być dostosowane do pomieszczenia. Dokładnie taka jest nasza nowa armatura Bar Tap.”

Kolejną nowością, tym razem w palecie produktów Dornbracht do strefy Water Zone Cooking, jest Tara Ultra Pot Filler (kran zaprojektowany specjalnie do napełniania garnków). Podobnie jak cała linia produktów wyróżnia się on poprzez jasno zdefiniowane formy i świadomie smukłe wzornictwo. Podwyższony korpus oferuje wiele przestrzeni podczas pracy z dużymi garnkami oraz innymi naczyniami. Tara Ultra Pot Filler instalowany jest z nowym, dodatkowym zlewozmywakiem, obok płyty grzewczej.

Tara Ultra Pot Filler i Bar Tap są dostępne w dwóch rodzajach powłok: chromowanej i platynie matowej.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »