Dom » Wnętrza

Nowoczesne i modne kuchnie - najnowsze trendy

Nowoczesne i modne kuchnie - najnowsze trendy
Zobacz więcej zdjęć »
Często zachwycamy się nowoczesnymi kuchniami ponieważ dają pomieszczeniu świeżości i bardzo efektownych, nieszablonowych rozwiązań. Jakie elementy powtarzają się wśród dzisiejszych projektów?

Nie boimy się ciemnych kolorów

Nowoczesne kuchnie nie boją się ciemnych kolorów. Bardzo ładnie i elegancko wyglądają kuchnie, które posiadają kontrastujące, ciemne motywy, lub całej kompozycji przewodzi ciemny kolor jak na przykład czerń, brązy, szarości, granaty czy bordo. Kuchnie ciemniejsze mogą wydawać się chłodne, jednak nadrabiają klasą, elegancją i wysoką estetyką. Kontrasty bardzo dobrze komponują się w kuchni. Bardzo modne jest łączenie czerni z bielą, ale także wykorzystanie szarych kolorów w połączeniu z mocnymi i jaskrawymi dodatkami: zielonymi czerwonymi, niebieskimi itp.

Kuchnie nie tylko z drewna

Zdążyliśmy się przyzwyczaić do drewna w kuchni. Jednak nowoczesne projekty wykorzystują także inne materiały, które powinny składać się w harmonijną całość. Bardzo ciekawe efekty daje połączenie drewna ze szkłem, elementy z metalu oraz elementów z tworzyw sztucznych, konglomeratów, które wykorzystuje się do budowy blatów. Połączenie kilku różnych materiałów jak ciepłe drewno z zimnym szkłem czy metalem dodaje ciekawe wrażenia estetyczne i z pewnością jest elementem pasującym do nowoczesnego projektowania kuchni.

Przede wszystkim minimalizm

Nowoczesne kuchnie nie wykorzystują tradycyjnych form wystroju pomieszczenia czy zdobienia. Zupełnie pomijane są tutaj ozdoby ścienne, firanki i zasłony na oknie, elementy ozdobne na frontach i inne ornamenty. W kuchniach nowoczesnych przewodzi prosta forma, oszczędność, i często zintegrowanie wizualne z pozostałym wystrojem salonu czy całego mieszkania. Kuchnie otwarte na salon bardzo często posiadają meble kuchenne przypominające te stosowane w salonie, aby w pewnym sensie zatopić kuchnię w salonie i stworzyć harmonijną całość.

Funkcjonalizm nad klimatem

To co wyróżnia kuchnie nowoczesne od tradycyjnych czy stylizowanych to rezygnacja z uzyskania specyficznego klimatu w kuchni, a uzyskanie maksymalnej użyteczności i ergonomii. Nowoczesne rozwiązania techniczne i funkcjonalne służące ułatwieniu pracy, pełna zabudowa sprzętu AGD jest tutaj na pierwszym miejscu, dlatego wszelkie zabiegi stylizacyjne odchodzą na dalszy plan lub są po prostu pomijane.

Kuchnie nie z tego świata

Najwyższy pozom nowoczesnych kuchni dość mocno ingeruje w formę, kształty i nieszablonowe rozwiązania. Wprowadza elementy niespotykane i niestosowane, a celem jest szokowanie i wywoływanie zdziwienia, jednocześnie zachwytu. Nieregularne kształty, abstrakcyjne formy, pozorne nieuporządkowanie, zakrzywienia kształtów, kosmiczne inspiracje - to wszystko wykorzystują nowoczesne kuchnie ekstrawaganckie i luksusowe.


Obejrzyj nowoczesne projekty Studia Vena, realizującego kuchnie na miarę naszych czasów. Funkcjonalne, modne i odważne.     Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Vena
http://www.vena-kuchnie.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »