Dom » Architektura

Nowoczesny trend: systemy przesuwne PVC

Nowoczesny trend: systemy przesuwne PVC
Zobacz więcej zdjęć »
Duże przeszklenia zapewniają poczucie wolności, komfortu oraz luksusu. Gwarantują dużą ilość światła w naszych wnętrzach i przestronność pomieszczeń. Przeanalizujmy, na czym polegają coraz bardziej rozpowszechniane, systemy przesuwne PVC.

Jak działa system przesuwny?

Jak wskazuje sama nazwa, systemy przesuwne są to okna lub drzwi oparte na technologii przesuwnej. Co to znaczy w praktyce? Okna, w przeciwieństwie do tradycyjnych metod, nie wymagają otwarcia skrzydeł do wewnątrz pomieszczeń. Przesuwają się one po specjalnie przygotowanych szynach wzdłuż innego skrzydła okna, w płaszczyznach równoległych do siebie. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić dużą ilość miejsca w obrębie domu, dając szeroki wachlarz możliwości aranżacyjnych.  

Systemy przesuwne najczęściej stosowane są w pomieszczeniach, w których znajduje się wyjście na balkon lub taras. Jednak ze względu na oszczędność przestrzeni coraz częściej możemy je spotkać także w kuchni czy w sypialni.

Okna czy drzwi przesuwne?

Klienci zadają pytanie: jak właściwie jest poprawnie: systemy przesuwne okien PVC czy systemy przesuwne drzwi PVC? Ze względu na specyfikę działania zarówno pierwsze, jak i drugie stwierdzenie jest poprawne, a używanie obu pojęć jest zamienne. Drzwi umożliwiają nam przemieszczanie się pomiędzy pomieszczeniami budynku. W przypadku systemów przesuwnych możemy otworzyć skrzydło okienne, co umożliwi nam swobodne przejście. W rezultacie okna o wielkich gabarytach zaprojektowane od podłogi w górę to tak naprawdę systemy drzwi przesuwnych.

 

Praktyczne rozwiązania

Systemy przesuwne dostępne są na rynku w różnych, zaawansowanych technologicznie konfiguracjach. Dzięki możliwości wyboru lepiej odpowiadają na potrzeby klientów. Na czym polegają i jakie występują między nimi różnice? Już spieszymy z odpowiedzią.

Pierwszym wariantem konstrukcyjnym, który omówimy, są systemy uchylno-przesuwne PSK oraz odstawno-przesuwne PAS. W systemach tych zastosowano praktyczne prowadnice oraz szyny. Skrzydło okienne przesuwa się po nich równolegle. Rozwiązanie to pozwala zaoszczędzić sporą ilość miejsca wewnątrz pomieszczeń przy jednoczesnym, bezkolizyjnym otwarciu okna.

Drugi rodzaj stanowią konstrukcje podnoszono-przesuwne HST. Na czym polega ich działanie? Mechanizm unosi skrzydło, które porusza się na specjalnych rolkach. Następnie umożliwia jego otwarcie wzdłuż szyny umieszczonej w strefie progowej. Dla wygody użytkowania zastosowano niskie progi. Zdecydowanie wpływają one na komfort przemieszczania się.

Systemy przesuwne PSK oraz PAS w zestawieniu z systemem HST charakteryzują się istotnie niższą ceną. System HST posiada jednak znacznie wygodniejsze, niemal niewidoczne progi. Nie stanowią one uciążliwej bariery w trakcie przechodzenia. Są niezastąpione zwłaszcza w domach, w których przebywają dzieci oraz osoby starsze. Świetnie sprawdzają się także w sytuacjach, kiedy chcemy wydostać na zewnątrz meble lub sprzęty wyposażone w kółka, typu wózek czy grill.

W przedstawionych powyżej wariantach możemy dowolnie manewrować pośród układów stałych i ruchomych skrzydeł. W zależności od potrzeb przesuwne może być jedno lub dwa skrzydła. Pozwala to wybrać najbardziej odpowiednie rozwiązanie dla naszej przestrzeni.

Jakie korzyści gwarantują systemy przesuwne PVC?

Na coraz większą popularność systemów przesuwnych wpływa przede wszystkim wysoki poziom komfortu, który gwarantują. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii możliwe jest wstawienie okna o ogromnych gabarytach, przy jednoczesnym zachowaniu płynnego i bezkolizyjnego użytkowania. Bez względu na rozmiar skrzydła okna, nie wymaga ono użycia przez nas siły.

Ogromnym atutem omawianych rozwiązań jest fakt, że nie ograniczają one przestrzeni wewnątrz domu. Technologia przesuwna otwarcia skrzydła okna pozwala na większe pole manewru przy rozmieszczeniu innych elementów pomieszczenia.

Systemy przesuwne okazują się niezastąpione zwłaszcza w sytuacji, gdy szerokość okna jest większa niż jego wysokość. Gwarantują czysty, niezmącony widok, wprowadzając do wnętrz nastrojowy klimat i umożliwiając panoramiczny widok na zewnątrz. Tworzą przestrzeń zintegrowaną z naturą. Urozmaicona oferta barw i struktur oraz niska wysokość profili pozwala na spełnienie oczekiwań nawet najbardziej wymagających klientów przy harmonijnym dopasowaniu do każdej aranżacji wnętrza.

Im większe przeszklenia w naszym domu, tym więcej naturalnego światła. Jest to niezwykle korzystne ze względów nie tylko estetycznych, ale i praktycznych. Z jednej strony duże okna znakomicie wpływają na estetykę i wygląd budynku. Nadają poczucie wolności, komfortu oraz luksusu. Z drugiej strony zapewniają praktyczne korzyści. Pozwalają zaoszczędzić energię elektryczną oraz cieplną, zmniejszając rutynowe opłaty.

Dodatkowe właściwości systemów przesuwnych PVC NITUS

Mnogość produktów dostępnych na rynku sprawia, że producenci wychodzą naprzeciw klientom, szukając coraz to bardziej ulepszonych rozwiązań. Firma NITUS oferuje wysokiej jakości systemy przesuwne PVC. Umożliwia zastosowanie energooszczędnych pakietów szybowych. Ponadto szyby mogą zostać wyposażone w dodatkowe właściwości. Do najchętniej wybieranych przez klientów zaliczyć możemy: redukcję hałasu oraz ochronę przed włamaniem. Popularnością cieszą się również niski poziom przenikania promieni słonecznych oraz zatrzymanie ciepła wewnątrz domu.

Do wysokiej efektywności energetycznej przyczynia się także wykonana z innowacyjnych materiałów 6-komorowa konstrukcja profili. Najwyższego gatunku uszczelki o specyficznym kształcie gwarantują natomiast ochronę przed wiatrem, wilgocią oraz hałasem. W zależności od preferowanych wymagań każdy klient może dostosować system pod własne potrzeby, podnosząc komfort swojego mieszkania.

***

Firma NITUS specjalizuje się w produkcji bram segmentowych garażowych i przemysłowych. Jest także producentem stolarki aluminiowej, PVC i przeciwpożarowej, rolet zewnętrznych, moskitier oraz komórek lokatorskich. Siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w miejscowości Jurków (powiat brzeski, woj. małopolskie).

NITUS

www.nitus.pl   Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

NITUS
http://www.nitus.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 8 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »