Dom » Architektura

Nowość! Deska palona od DLH – nowy trend prosto z Japonii!

Nowość! Deska palona od DLH – nowy trend prosto z Japonii!
Zobacz więcej zdjęć »
Do oferty DLH dołączyły właśnie deski wypalane tradycyjną japońską techniką Shou Sugi Ban, która wydobywa z drewna wyjątkowe walory wizualne oraz przekłada się na jego wytrzymałość.
Japońska technika wypalania drewna Shou Sugi Ban znana jest od stuleci, jednak dopiero od niedawna zaczyna zyskiwać na popularności w Europie. Japończycy odkryli, iż drewno dzięki wypalaniu staje się trwalsze, odporniejsze na oddziaływanie niekorzystnych warunków atmosferycznych i biologicznych, a także zyskuje unikalny wygląd. Od teraz, do dyspozycji osób doceniających perfekcjonizm zaczerpnięty wprost z Kraju Kwitnącej Wiśni, są w asortymencie DLH deski wypalane ogniem produkowane ze świerku oraz modrzewia.
Drewno wykończone ogniem
Asortyment DLH został wzbogacony o deski produkowane z drewna świerkowego i modrzewiowego, a następnie wypalane ogniem. Produkty dostępne są w kilku wykończeniach: Natural Black, którego faktura przypomina stare drewno, Black i White Krak z licznymi, wyraźnymi spękaniami, przypominającymi „skórę aligatora", a także Natural Grain, z nieco delikatniejszymi, płytszymi pęknięciami. Deski wypalane ogniem z drewna świerkowego przeznaczone są do wykańczania wnętrz - zarówno mieszkalnych, jak i użytkowych. Można nimi wyłożyć między innymi ściany oraz sufity, wprowadzając do aranżacji nieco egzotycznego temperamentu wprost z Kraju Kwitnącej Wiśni. Deski tego typu doskonale sprawdzą się także w przestrzeniach utrzymanych w jakże modnym w ostatnim czasie stylu Wabi-Sabi, również pochodzącym z Japonii. Estetyka ta docenia piękno nadgryzione zębem czasu, więc deski o postarzanej teksturze idealnie będą współgrały z całą stylizacją. Deski wypalane ogniem z modrzewia przeznaczone są natomiast do wykańczania przestrzeni zewnętrznej: elewacji, ogrodzeń oraz tarasów, wznosząc architekturę krajobrazu na zupełnie nowy poziom. Produkty tego typu świetnie sprawdzą się zarówno podczas realizacji projektów, którym przyświeca idea nowoczesności, jak i powrotu do korzeni oraz czerpania inspiracji z natury. Technika Shou Sugi Ban sama w sobie konserwuje drewno, jednak w celu przedłużenia żywotności wypalanych desek, DLH dodatkowo odpowiednio zabezpiecza je specjalnymi środkami. Wszystkie produkty oferowane przez DLH dostępne są w wersji z profilem czterostronnie struganym lub pióro-wpustem.

Shou Sugi Ban - japońska sztuka konserwacji drewna
Shou Sugi Ban to długi i skomplikowany proces, jednak znacznie skuteczniejszy niż współczesne sposoby zabezpieczania drewna. W pierwszej jego fazie deski z obu stron zostają poddane głębokiemu opalaniu albo zwęglaniu. Następnie się je szczotkuje, schładza, oczyszcza wodą oraz suszy. Na koniec ich powierzchnię można wykończyć naturalnym olejem, lakierem lub lazurą, dodatkowo zabezpieczając je oraz uwypuklając ich kolor i strukturę. Deski wypalane tradycyjną japońską techniką Shou Sugi Ban stają się wysoce odporne na działanie czynników zewnętrznych, takich jak: wiatr, wilgoć, szkodniki czy grzyby. Takie drewno jest także o wiele trudniej zapalić, ponieważ zwęglona warstwa zostaje pozbawiona najbardziej palnych składników. Co ważne, z ekologicznego punktu widzenia, Shou Sugi Ban to naturalny, nietoksyczny oraz nieszkodliwy dla środowiska proces. Naturalne drewno ma w sobie niezwykłe bogactwo kolorów i wzorów, a japońska technika wypalania pozwala je wydobyć, nadając deskom bardzo intrygującego wyrazu. Deski wypalane utrzymują swój wygląd przez 50-60 lat.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

www.dlh.pl



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

E.C.H.O. Communications

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »