Technologie » AGD - RTV
Nowy panoramiczny projektor Sharp - XG - P560W (3x DLP™)
Zobacz więcej zdjęć » |
Stworzony został do pracy w systemach zintegrowanych, salach konferencyjnych, salach wykładowych, miejscach użyteczności publicznej i centrach szkoleniowych oraz jako trwały sprzęt do wypożyczania.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Model ten cechuje wysoka rozdzielczość znamionowa 1280 x 800 (wXGA), bardzo duża precyzja kolorów, a także wysoka jasność i niezawodność.
Trójmodułowa technologia DLPTM pozwala wydłużyć żywotność projektora nawet do pięciu razy w porównaniu z projektorami LCD. Dzięki temu są one przygotowane na długi okres eksploatacji stanowiąc równocześnie bardzo atrakcyjną ofertę pod względem kosztów. Kolejna przewaga trójmodułowej technologii DLPTM wynika z bezkonkurencyjnych możliwości reprodukcji kolorów. Obrazy są wyświetlane w znakomitej jakości. Stanowi to spełnienie kluczowego wymogu dotyczącego projekcji w sytuacjach, w których różnice w odcieniach i nasyceniu kolorów są istotne. W swej ofercie Sharp posiada także inny model wyposażony w trójmodułową technologię DLP - model XG-P610X.
„Nasze projektory XG-P610X i XG-P560W adresowane są do dużych sal konferencyjnych, kin i pracy w trudnych warunkach oświetleniowych oraz wszędzie tam, gdzie wymagana jest obsługa sygnału z dużą siłą światła, wysokim kontrastem i idealnym odzwierciedleniem kolorów. Mogą z powodzeniem pracować w zaawansowanych pomieszczeniach kontrolnych, a nawet symulatorach" - tłumaczy Robert Hubluk, Product Manager projektorów i monitorów profesjonalnych LCD w SHARP Polska.
Sprawdzone w indywidualnych zastosowaniach
Sale koncertowe dla ponad 100 osób stawiają przed technologią inne wymagania niż małe sale konferencyjne, czy klasy szkolne. W większych pomieszczeniach użytkownik musi najpierw podjąć decyzję, gdzie projektor ma być zainstalowany i jakiego rodzaju materiały będą przy jego pomocy wyświetlane. Dwa nowe modele projektorów firmy Sharp nadają się do instalacji stałych pod sufitem lub za widownią, co pozwala uniknąć powstawania na ekranie cieni rzucanych przez osoby przechodzące obok projektora.
Do projektorów Sharp XG-P560WN i XG-P610XN można dobrać jeden z siedmiu opcjonalnych obiektywów. W zależności od zastosowań, dostępne są trzy obiektywy szerokokątne, jeden obiektyw standardowy i trzy teleobiektywy z regulacją wielkości obrazu. Obiektywy szerokokątne są przeznaczone przede wszystkim do ustawiania projektora w niewielkiej odległości od ekranu. Obiektywy z regulacją wielkości obrazu sprawdzają się natomiast, gdy konieczne jest wyświetlenie obrazu z dużej odległości. Jeśli projektory mają być używane w różnych miejscach na pokazach lub targach, można je indywidualnie dostosowywać do odpowiednich warunków. Wszystkie obiektywy wyposażone są w bagnetowe złącze umożliwiające szybką i łatwą wymianę.
Uniwersalna regulacja obrazu
Zastosowany w obu projektorach system przesuwania obiektywu gwarantuje, że obraz można zawsze optymalnie wyśrodkować na powierzchni ekranu. Projektory wyposażono ponadto w trójwymiarową korekcję efektu trapezowego. Dzięki tej funkcji użytkownik może tworzyć indywidualne obszary projekcji. Na przykład obraz z projektora można dostosować do kształtu trójkątnego żagla poprzez przekształcenie go przy pomocy elektronicznego systemu regulacyjnego.
Odbyły się już pierwsze prezentacje nowego "siłacza" m.in. w trudnych warunkach kinowych. Planowane są testy w teatrach, halach targowych, pomieszczeniach dyspozytorskich, sądach, domach kultury i innych.
Nadesłał:
ap
|
Komentarze (0)