Firma » Finanse

Oblicze: Pożyczki gotówkowej na dowód osobisty

Oblicze: Pożyczki gotówkowej na dowód osobisty
Zobacz więcej zdjęć »
Czy biorąc pożyczkę lub kredyt gotówkowy na dowód osobisty nie trzeba przedstawiać zaświadczeń o zatrudnieniu i uzyskiwanych dochodach? Wydaje się sprawą oczywistą, że do otrzymania kredytu powinien wystarczyć jedynie dowód osobisty, ale czy na pewno?

Bank zawsze zaczyna całą procedurę od sprawdzenia osoby ubiegającej się o każdą sumę pieniędzy poprzez kredyt w Biurze Informacji Kredytowej. To jego pierwszy krok, gdzie uzyska informacje o pożyczkobiorcy.

Zwykle oferty bankowe kredyty gotówkowe na dowód posiadają ograniczenie w wysokości kwoty, jaką można pożyczyć. Maksymalnie do 10 000 zł. Banki reklamują oferty jako: kredyt gotówkowy na PIT lub bez zaświadczeń.

Niewielką sumę pieniędzy „na dowód” pożyczymy w banku, w którym posiadamy konto osobiste, ponieważ zdolność do spłacania kredytu, obliczy on na podstawie historii tego rachunku. Jeżeli będzie zadowalająca, gotówkę poprzez kredyt mamy w kieszeni. Dotyczy to również emerytów, którzy by pożyczyć kilka setek muszą otworzyć bezpłatne konto osobiste, na które wpływały będą świadczenia emerytalne lub rentowe. Emeryt ponadto by uzyskać pożyczkę na dowód musi pokazać ostatni odcinek z renty oraz dokument do wglądu banku: decyzję o przyznaniu ostatniej waloryzacji świadczenia.

W bankach konkurencyjnych, których nie jesteśmy klientami powiązanymi poprzez konta lub karty kredytowe sprawa już nie jest tak prosta. Kredyty gotówkowe na dowód osobisty kryją za sobą uproszczone procedury, jednak i tak bank w inny sposób będzie się starał sprawdzić kredytobiorcę.

Jednym ze sposobów jest oświadczenie o dochodach. Podać trzeba w nim gdzie pracujemy i ile zarabiamy, wnioskując o pożyczkę lub kredyt na dowód. Na pewno pracownik banku, zweryfikuje dane zawarte w oświadczeniu o zarobkach, dzwoniąc do pracodawcy. Biada tym, co skłamią! W bankach podawaj wyłącznie prawdziwe informacje. Jeżeli podane zostały fałszywe dane zakładu, można zostać posądzony o próbę wyłudzenia kredytu, a to skończy się przymusową wizytą na komendzie policji. Lepiej, więc gdy pracuje się dorywczo, bez umowy o pracę powiedzieć prawdę, wówczas niedużą pożyczkę zapewne otrzymamy.

Kolejnym sposobem weryfikacji zdolności kredytowej jest PIT. Banki udzielające kredytów gotówkowych na dowód osobisty często żądają przedstawienia PIT-u za rok ubiegły. Musi on być poświadczony przez Urząd Skarbowy. W nim widnieją wszystkie uzyskane dochody za rok ubiegły i o ile BIK zostanie zweryfikowany pozytywnie otrzymamy pożyczkę gotówkową.

Są banki w ofertach, których jest możliwość uzyskania kredytu gotówkowego na dowód jednak warunek to przeniesienie ROR'u. I bank wie już dość dużo o stanie finansów potencjalnego klienta, by przyznać bądź odrzucić wniosek o kredyt.

Po szybką pożyczkę gotówkową na uproszczonych zasadach „chwilówkę”, zwłaszcza w przypadku krótkoterminowych pożyczek można udać się do PROVIDENTA. Tam za nieco wyższe oprocentowanie pieniądze zostaną dostarczone pod wskazany adres nawet tego samego dnia, o ile umówiliśmy się telefonicznie. Zwłaszcza w nagłych, nieprzewidzianych zdarzeniach losowych, w okresie przedświątecznym, gdzie nie ma już czasu na załatwianie formalności kredytowych w banku, szybkie pożyczki przez Internet mają wzięcie.

Kredyt gotówkowy na dowód, można więc uzyskać na trochę prostszych warunkach, jednak nie ma się co łudzić, że do otrzymania kredytu w banku, wystarczy jedynie posiadanie dokumentu tożsamości: dowodu osobistego.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kredyty gotówkowe bez zaświadczeń o zarobkach
http://www.get-money.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
Vincent V. Severski w Empik Bonarka, 21 maja, godz. 20:00
Marek Krajewski na Apostrofie w Krakowie, 21.05.19, g. 18:00, Empik Bonarka
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »