Rozrywka i wypoczynek » Hobby

Odkryj dziedzictwo chińskiej kultury

Odkryj dziedzictwo chińskiej kultury
Zobacz więcej zdjęć »
Chiny – kraj, w którym mieszka jedna piątą światowej populacji i w którym żyje ponad pięćdziesiąt różnych grup etnicznych to raj dla osób ciekawych świata. Najcenniejsze zabytki dziedzictwa chińskiej kultury i cywilizacji będą mogli uwiecznić na zdjęciach uczestnicy fotoekspedycji Akademii Nikona.

W październiku br. wszystkich pasjonatów fotografii Akademia Nikona zaprasza w magiczną podróż do Chin, kraju buddyjskich klasztorów, taoistycznych świątyń i islamskich meczetów. Chiny XXI wieku to jednak kraj pełen kontrastów, w którym pięć tysięcy lat historii i kultury narodu zderza się z dynamicznie rozwijającą się współczesną cywilizacją.

 

Trasa fotoekspedycji Akademii Nikona wiedzie zarówno przez miejsca najpopularniejsze wśród turystów – nie zabraknie okazji do przechadzki po Wielkim Murze Chińskim, jak i wioski z dala od wydeptanych ścieżek. Adepci fotografii odwiedzą także słynne miasto Kaszgar, buddyjskie jaskinie, jezioro Karakuli, góry Pamir, Turfan, Urumczi. Uczestnicy wyjazdu zapoznają się z kulturą, codziennym życiem i obyczajami lokalnych społeczności. W poszukiwaniu niezwykłych miejsc odwiedzą wioski, lokalne targowiska, domy mieszkańców pustyni.

 

Dzięki warsztatom fotografii prowadzonym w terenie uczestnicy wyprawy mają okazję zwiedzić wiele ciekawych miejsc i uczyć się fotografii w praktyce, pod okiem zawodowego fotografa Pawła Chary.Hasłem przwodnim całej wyprawy będzie zagadnienie kompozycji. Jak mówi prowadzący:

„Fotografia w terenie sprawia wiele trudności, zwłaszcza fotografowanie odległych kultur. Podczas naszej fotoekspedycji podzielę się z Państwem wiedzą z zakresu zachowania się podczas fotografowania, przenoszenia, dostępu do sprzętu, jak i samej istoty, „przekazu” fotografii. Zorganizuję specjalne wykłady i dyskusje, w trakcie których wprowadzę Państwa w świat fotografii podróżniczej, pamiętając o haśle naszej wyprawy, które brzmi: KOMPOZYCJA. Przekazanie najpotrzebniejszej wiedzy umożliwią nam niezliczone plenery, podczas których będę do Państwa dyspozycji.

 

Ponadto uczestnicy fotoekspedycji, który zastanawiają się nad zmianą sprzętu lub uważają, że ten, który posiadają nie do końca spełnia ich oczekiwania, mogą wypożyczyć aparaty Nikon i obiektywy Nikkor na czas wyjazdu.

 

Więcej o fotoekspedycji: http://www.akademianikona.pl/fotoekspedycje/77/chiny

 

Informacje o prowadzącym:
Paweł Chara obieżyświat i fotograf dokumentujący na zdjęciach istotne chwile ze swoich fotograficznych podróży, zawodowo zajmuje się fotografią od ośmiu lat. Na jego koncie znajduje się wiele wystaw oraz wydanych albumów i książek. Współpracuje m.in. z "Gazetą Wyborczą" i "Poznaj Świat". Strona internetowa fotografa: www.pawelchara.pl.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

walk&talk

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 7 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »