Firma » Biznes

Odszkodowanie z OC - pomoc w uzyskaniu

Odszkodowanie z OC - pomoc w uzyskaniu
Zobacz więcej zdjęć »
Przebieg wydarzeń po wypadku samochodowym toczy się bardzo szybko i mimo iż wypadek to przykra sprawa, niejednokrotnie nie zauważamy iż mimo ubezpieczenia możemy ponieść straty lub uzyskać mniejsze odszkodowanie OC niż to które nam się należy.

Przed oddaniem uszkodzonego samochodu do warsztatu samochodowego musimy poinformować naszego ubezpieczyciela o szkodzie podając nasza polisę. Po takiej informacji rzeczoznawca, zazwyczaj w przeciągu 1-3 dni przybywa na oględziny Twojego samochodu w celu analizy szkód oraz poinformowaniu nas jaką stawkę otrzymamy za poniesione straty.

 

W większości przypadków wszystko przebiega sprawnie, po otrzymaniu informacji o uzyskanym odszkodowaniu z OC, oddajemy auto do zakładu, który zajmuje się naszym samochodem, ten wystawia fakturkę, która zazwyczaj jest niższa niż kwota, którą uzyskamy z ubezpieczenia. W takim wypadku powinniśmy być w miarę zadowoleni, ponieważ przynajmniej nie ponieśliśmy strat pieniężnych a tylko stratę związaną z oczekiwaniem na naprawę auta.

 

Niestety zdarzają się sytuację, w których kwota którą zażąda od nas warsztat samochodowy jest o wiele wyższa niż ta uzyskana z odszkodowania OC, w takiej sytuacji musimy wiedzieć, iż mamy prawo by walczyć z ubezpieczycielem w uzyskaniu większego odszkodowania OC. Możemy podjąć walkę na własną rękę, pisząc odpowiednie wnioski z wyceną poniesionych strat, możemy również zdecydować się na firmy, które specjalizują się w uzyskiwaniu większych odszkodowań OC. Jeśli w grę wchodzą spore straty to decyzja o wyborze firmy specjalistycznej powinna być w pełni uzasadniona.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Odszkodowania OC - Crashplus
http://crashplus.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »