Firma » System prawny

Odszkodowanie za błąd w sztuce lekarskiej

Jeśli w szpitalu wyrządzono pacjentowi szkodę np. na skutek niewłaściwego leczenia lub błędu popełnionego podczas operacji, osoba poszkodowana może ubiegać się o odszkodowanie od zakładu opieki zdrowotnej, w którym była leczona.

Jeśli w szpitalu wyrządzono pacjentowi szkodę np. na skutek niewłaściwego leczenia lub błędu popełnionego podczas operacji, osoba poszkodowana może ubiegać się o odszkodowanie od zakładu opieki zdrowotnej, w którym była leczona. W takim przypadku możliwe jest porozumienie pomiędzy stronami lub w sprawach spornych, dochodzenie rosczeń przed sądem. Na podstawie kodeksu cywilnego odszkodowanie powinno obejmować wszelkie koszty wynikłe z uszkodzenia ciała lub rozstroju zdrowia, koszty dodatkowego leczenia wynikające z popełnionego błędu, zabiegów rehabilitacyjnych, a jeśli osoba poszkodowana utraciła całkowicie lub częściowo zdolność do pracy zarobkowej lub w wyniku szkody zwiększyły się jej potrzeby np. na leki, rehabilitację, konieczność zakupu specjalistycznego sprzętu... - również renta. Poza odszkodowaniem, można żądać zadośćuczynienia za doznaną krzywdę.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Odszkodowania Łódź Skuteczna pomoc
http://www.odszkodowania-lodz.com.pl

Komentarze (1)

  • avatar
    ~UBESA 2013-01-15 13:20:54

    Po zebraniu dokumentacji medycznej, trzeba znaleźć fachowca, który napisze rzetelną opinię sądowo-lekarską, którą będzie można przedłożyć w sądzie na potwierdzenie działania nieprawidłowego (zaistnienie błędu) i jego skutki. Bez tego nic się nie ruszy do przodu. Poszkodowany sam powinien udowodnić (!) zaistnienie błędu, wtedy prokurator i sąd mają jasność sytuacji. Prawnicy w tym sędzia i prokurator nie są lekarzami, dlatego powołują biegłych, by na ich opinii oprzeć dalsze wnioskowanie. Kiedy widzą, że fachowiec widzi błąd, to muszą działać.
    Polecam specjalistę medycyny sądowej, który ma odpowiednie wykształcenie właśnie w sporządzaniu takich opinii. Każdy adwokat powinien wiedzieć, kim jest taki lekarz i co można od niego uzyskać. W Polsce specjalistów tego typu jest ok. 100 osób, dlatego są nieczęsto spotykani. Przychodni czy szpitalu nikt ich nie spotka. Większość pracuje w Zakładach Medycyny Sądowej i tam wydaje opinie dla sądów i prokuratur na ich zlecenie. Można znaleźć jednak takiego, który pomaga również osobom prywatnym i kancelariom:
    www.legeartismedica.pl


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »