Technologie » Komputery

Oferowane przez EMC nowe produkty przyspieszają transformację infrastruktury informatycznej

Systemy EMC VNX i VSPEX zmieniają zwirtualizowane infrastruktury klientów. Zdefiniowana programowo platforma EMC ViPR umożliwia wdrażanie architektur nowej generacji. EMC zapowiada inicjatywę „Project Nile”, czyli elastyczną platformę pamięci masowej w chmurze.

Warszawa,16 września 2013 r.

 

W skrócie:

 

http://www.emc.com/speed2lead.

 

·         Firma EMC zaprezentowała nową serię produktów EMC® VNX®, które oferują wyjątkowy wskaźnik cena/wydajność — zapewniają taką samą wydajność jak rozwiązania poprzedniej generacji za jedną trzecią ich ceny.

 

·         EMC VSPEX, najszybciej rozwijająca się architektura referencyjna na świecie, dzięki nowym systemom EMC VNX, udostępnia teraz 2-krotnie więcej maszyn wirtualnych w tej samej cenie    i oferuje jeszcze większą swobodę wyboru w zakresie obsługi najistotniejszych obciążeń.

 

·         Pod koniec miesiąca EMC zamierza wprowadzić na rynek zdefiniowaną programowo platformę pamięci masowej EMC ViPR®. Produkt będzie obejmował zarówno rozwiązanie ViPR Controller, jak i usługi ViPR Object Data Services, które umożliwiają przechowywanie                 i przetwarzanie obiektów oraz uzyskiwanie do nich dostępu.

 

·         Firma EMC zapowiedziała również inicjatywę „Project Nile” — elastyczną platformę pamięci masowej w chmurze, która koncentruje się na połączeniu kontroli, zabezpieczeń i elastyczności cechujących chmurę prywatną ze skalowalnością, niższymi kosztami i łatwością obsługi kojarzonymi zwykle z chmurą publiczną.

 

·         Oprogramowanie do buforowania EMC XtremSW Cache 2.0, które umożliwia korzystanie         z technologii flash w serwerach, oferuje teraz nowe narzędzia do zarządzania i zaawansowaną obsługę środowisk VMware, AIX i Oracle RAC.

 

·         Podczas imprezy zaprezentowano limitowaną edycję macierzy EMC VNX5400 Lotus Team F1 Limited Edition, która powstała z okazji nawiązania współpracy technologicznej przez EMC         i startujący w wyścigach Formuły 1 zespół Lotus.

 

Kontakt online z EMC:

 

·         Wypowiedzi ekspertów i dodatkowe materiały dostępne są tutaj.

·         Dyskusje na profilu #Speed2Lead i inne aktualności w serwisie Twitter (@EMCCorp, @EMCVNX, @EMCVSPEX, @EMCITMgmt, @EMCVPLEX@EMCXtrem)

·         Dodatkowe powiązane aktualności dotyczące EMC na blogu EMC Pulse

·         Kontakt z EMC za pośrednictwem serwisów Twitter, Facebook, YouTube i LinkedIn

 

Informacje szczegółowe:

 

Firma EMC Corporation przeprowadziła globalne, 24-godzinne seminarium transmitowane na żywo, podczas którego zaprezentowano nowe produkty zapewniające klientom szybkość niezbędną do przeprowadzenia transformacji ich infrastruktur informatycznych. Nowości to rozwiązania technologiczne w serii pamięci masowej klasy średniej EMC VNX, nowe funkcje rozwijającej się najszybciej na świecie architektury referencyjnej EMC VSPEX, zbliżająca się premiera rynkowa rozwiązania EMC ViPR — nowej, zdefiniowanej programowo platformy pamięci masowej — oraz pierwsze informacje o inicjatywie „Project Nile”, która według zamierzeń EMC ma być pierwszą na świecie dostępną w sprzedaży kompletną, internetową infrastrukturą pamięci masowej dla centrów przetwarzania danych. 

 

Wszystkie te innowacje udostępniają klientom i partnerom podstawowe moduły, które umożliwiają tworzenie chmur publicznych, prywatnych i hybrydowych. David Goulden, prezes i dyrektor ds. operacyjnych EMC, skomentował rolę najnowszych innowacji EMC dla rynku, klientów i partnerów w następujących słowach:

 

„Klienci wymagają od posiadanych infrastruktur centrów przetwarzania danych większej wydajności i efektywności, jednocześnie przyglądają się też jednak możliwościom nowych architektur        z myślą o aplikacjach mobilnych i internetowych nowej generacji. Firma EMC wykorzystuje pełen potencjał zaawansowanych technologii, takich jak Intel MultiCore, wirtualizacja i flash. Tworzy w ten sposób produkty i rozwiązania pomagające klientom w transformacji ich działów informatycznych, które zapewniają nie tylko niezrównaną wydajność i efektywność, ale także elastyczność potrzebną przedsiębiorstwom do utrzymania konkurencyjności”.

 

Najważniejsze informacje:

 

·         Nowa seria systemów uniwersalnej pamięci masowej VNX (VNX5200, VNX5400, VNX5600, VNX5800, VNX7600, VNX8000 i VNX-F) całkowicie zmienia definicję i ekonomiczne aspekty rozwiązań klasy średniej. Podnosi ona poprzeczkę w dziedzinie wydajności aplikacji, efektywności pamięci masowej, ochrony i dostępności danych oraz łatwości obsługi. Dzięki nowemu oprogramowaniu MCx™ nowe systemy VNX pozwalają w pełni wykorzystać możliwości technologii flash, co przyspiesza obsługę aplikacji i przetwarzanie plików nawet         4-krotnie. Nowa platforma oferuje również wyjątkowy wskaźnik cena/wydajność — zapewnia taką samą wydajność jak rozwiązania poprzedniej generacji za jedną trzecią ich ceny. 

 

·         Wszystkie architektury referencyjne EMC VSPEX wykorzystują teraz możliwości nowej serii systemów VNX — udostępniają 2-krotnie więcej maszyn wirtualnych w tej samej cenie i jeszcze większą swobodę wyboru w zakresie obsługi najistotniejszych obciążeń. VSPEX to najszybciej rozwijająca się architektura referencyjna na świecie — sprzedano już 3600 platform, które trafiły do 3000 klientów i zdobyły 1500 partnerów.

 

·         Firma EMC poinformowała, że zdefiniowana programowo platforma pamięci masowej ViPR pojawi się na rynku pod koniec miesiąca. System ViPR ma obejmować zarówno rozwiązanie ViPR Controller, jak i usługi ViPR Object Data Services. Usługi te umożliwiają klientom przeglądanie obiektów w formie plików, co zapewnia dostęp do przetwarzania plików bez opóźnień typowych dla współczesnych modeli obiektowej pamięci masowej.

 

·         Firma EMC podała też wstępne informacje dotyczące inicjatywy technologicznej „Project Nile”, która według zamierzeń EMC ma być pierwszą na świecie dostępną w sprzedaży kompletną, internetową infrastrukturą pamięci masowej dla centrów przetwarzania danych.

 

·         Nowe oprogramowanie EMC XtremSW Cache 2.0 oferuje głębszą integrację z macierzami EMC, w tym z nową serią VNX, co pozwala dodatkowo zmniejszyć opóźnienia o 65%. To zaawansowane oprogramowanie do buforowania zapewnia lepszą zgodność operacyjną z rozwiązaniem VMware vCenter, a także — jako pierwsze w branży — współdziała z systemem IBM AIX i dba o spójność rozproszonej pamięci podręcznej dla środowisk Oracle RAC (funkcja ta ma być dostępna w IV kw. 2013 r.). Oferuje też lepszą obsługę wszelkich urządzeń SSD lub PCIe flash zainstalowanych w serwerach (w tym karty serwerowej w technologii flash — EMC XtremSF).

 

·         Z okazji nawiązanej niedawno współpracy technologicznej przez EMC i startujący w wyścigach F1 zespół Lotus partnerzy wspólnie zaprezentowali limitowaną edycję macierzy EMCVNX 5400 Lotus Team F1 Limited Edition w barwach tego teamu. 

 

Wypowiedzi partnerów

 

Satinder Sethi, wiceprezes działu centrów przetwarzania danych (Data Center Group) w firmie Cisco

 

„Zgodnie z naszą wizją chcemy, aby centra przetwarzania danych w większym stopniu koncentrowały się na aplikacjach. W tym celu niezbędna jest infrastruktura, która dynamicznie i automatycznie reaguje na potrzeby aplikacji o znaczeniu krytycznym. Firmy Cisco i EMC nawiązały ścisłą współpracę, aby udostępnić klientom trzy ścieżki pozwalające im przyspieszyć przejście na przetwarzanie w chmurze: infrastruktury według projektu niestandardowego, sprawdzone architektury referencyjne EMC VSPEX Proven Infrastructure oraz zintegrowane wstępnie infrastruktury konwergentne oparte na systemach VCE Vblock. W ubiegłym roku rozwiązania Cisco zintegrowane z ofertą EMC i VCE zdobyły wśród klientów i partnerów znaczną popularność. Dziś Cisco i EMC mają setki wspólnych partnerów handlowych i tysiące wspólnych klientów na całym świecie. Z pomocą współpracujących z nami firm zamierzamy przyspieszyć osiągnięcie sukcesu. Sądzimy również, że technologia EMC VNX nowej generacji dopełni oferowane przez Cisco rozwiązania Unified Compute i Unified Fabric, co pomoże klientom maksymalnie wykorzystać ich istniejące infrastruktury i jeszcze bardziej uprościć wdrażanie chmur”.

 

Raghu Raghuram, wiceprezes ds. infrastruktur chmury i zarządzania nimi (Cloud Infrastructure and Management) w firmie VMware 

 

„Przedsiębiorstwa zaczynają uświadamiać sobie zalety centrów przetwarzania danych zdefiniowanych programowo. Aby pomóc klientom w podjęciu decyzji, firma VMware oferuje im swobodę wyboru i elastyczność. Infrastruktura VMware wraz z rozwiązaniami z serii VNX, ViPR i VSPEX Proven Infrastructure umożliwia klientom szybsze osiągnięcie korzyści oraz utrzymanie wydajności                      i elastyczności wraz ze wzrostem ich wymagań”.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

jdunin-keplicz@solskibm.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »