Zdrowie » Uroda
Oleje z Maroko dla naszych włosów
Zobacz więcej zdjęć » |
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Olej z czarnuszki na problemy skórne.
Ze względu na wyjątkowe właściwości regenerujące i łagodzące - olej z nasion czarnuszki siewnej (Nigella Sativa) może być wykorzystywany do pielęgnacji zarówno skóry, jak i włosów. Przede wszystkim zalecany jest dla osób z problemami skórnymi np. z:
- alergiami skórnymi (uczuleniem na niektóre kosmetyki)
- uporczywym świądem, który wywołany jest np. stanem zapalnym
- podrażnieniami
- łuszczącą się i pękającą skórą głowy.
Szampony z olejem z czarnuszki.
Dostępne są szampony, które zawierają olej z ziaren czarnuszki. Nie tylko oczyszczają, ale również łagodzą problemy skóry głowy. Odżywiają włosy, wzmacniają cebulki i zapobiegają rozdwajaniu się końcówek. Nie tylko przeciwdziałają wypadaniu włosów i łysieniu, ale też wspomagają porost włosów (są bardziej gęste). Ze względu na działanie antybakteryjne i przeciwgrzybicze - eliminują łupież.
Olej z opuncji najcenniejszy.
Z nasion opuncji figowej (kaktus z gatunku Opuntia Ficus Indica) wytwarza się najcenniejszy olej na świecie. Aby wyprodukować 1 litr tego oleju - potrzeba ok. miliona pestek, z 460 kg świeżych owoców opuncji. Nazywany jest naturalnym botoksem, gdyż przeciwdziała starzeniu się skóry.
Co zawdzięcza witaminom?
Opuncja figowa zawiera duże ilości witaminy E, która zwana jest "witaminą młodości". Dzięki właściwościom antyoksydacyjnym - dezaktywuje wolne rodniki, które powodują starzenie się komórek. Działa przeciwzapalnie, gdyż jej największą część stanowi przeciwzapalny gamma-tokoferol.
W oleju tłoczonym z nasion opuncji znajdziemy beta-karoten (prowitaminę A), który również wykazuje właściwości antyoksydacyjne i chroni przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych, a także witaminę K, która pomaga zaczerwienionej skórze.
Opuncja dla włosów zniszczonych i osłabionych.
Szampon odbudowujący, który zawiera olej z opuncji figowej, przeznaczony jest dla włosów zniszczonych, osłabionych i suchych. Regeneruje je, pielęgnuje, a także zmiękcza. Po jego zastosowaniu włosy wyglądają bardziej zdrowo, stają się sprężyste i podatne na układanie.
Olej arganowy jedynie z Maroko.
W nieskazitelnie czystym środowisku, pustynnego obszaru, na południowym zachodzie Maroka, rośnie drzewo arganowe, z którego nasion pozyskuje się cenny olej. Z jednego drzewa arganowego zebrać można rocznie do 40 kilogramów owoców, które wystarczą do uzyskania zaledwie 1 litra oleju.
Nawilża i regeneruje.
Olej arganowy odżywia i pobudza komórki do odbudowy. Jako skuteczny emolient odbudowuje płaszcz hydrolipidowy skóry i pozostawia ochronną warstwę okluzyjną. Łagodzi zmiany skórne, które powstały na skutek alergii, trądziku, łuszczycy, AZS czy egzemy. Polecany jest w przypadku skóry głowy przesuszonej, popękanej czy podrażnionej.
Szampon z olejem arganowym.
Kolejnym szamponem na bazie oleju, który dostępny jest na marokosklep.com, jest szampon do skóry wrażliwej, który zawiera olej arganowy. Regeneruje on mieszki włosowe i zapobiega wypadaniu włosów. Nadaje im witalność, blask i miękkość.
Dodatkowo glinka Rhassoul.
Jego skład uzupełniono o glinkę Rhassoul, która jest bogatym źródłem mikroelementów. Wydobywana jest z ekologicznie czystego obszaru gór Atlas w Maroku. Kobiety Orientu wykorzystują go do pielęgnacji ciała i włosów, gdyż usuwa nadmiar sebum i toksyn, zostawiając włosy i skórę głowy czyste, gładkie i nawilżone. Dodatkowo glinka w sposób delikatny oczyszcza z tłuszczu.
Kwasy tłuszczowe w olejach.
Dzięki kwasom tłuszczowym - oleje wypełniają niedobory składników tłuszczowych w skórze i spowalniają utratę wody z komórek. Stymulują procesy dotleniania komórek, a także ułatwiają penetrację w głąb skóry - innych składników czynnych, które zawarte są w szamponach. Biorą udział w łagodzeniu podrażnień i stanów zapalnych. Poza tym przyspieszają gojenie ran na skórze głowy.
Szampony dostępne są w wybranych sklepach drogerii Natura http://marokosklep.com/szampony,43,0.html
Nadesłał:
agencja_pyry
|
Komentarze (0)