Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Olimp Laboratories wstrzymuje produkty z ekstraktem Tribulus Terrestris

Firma postanowiła wstrzymać obrót wszystkimi produktami zawierającymi w składzie ekstrakt z Tribulus Terrestris pochodzący od jednego z dostawców. Decyzja ta spowodowana jest wykryciem śladowej ilości związku THC w produkcie Erekton nr partii 01620314 i Tribusteron 90 nr partii 00500813.
Niezależne badania analityczne potwierdziły występowanie w ww. surowcu związku o nazwie THC, który normalnie nie jest i nie powinien być obecny w ekstrakcie z Tribulus Terrestris. Wedle dostępnych danych naukowych oraz niezależnej ekspertyzy naukowej, tak śladowe ilości THC obecne w ww. suplementach Olimp zawierających ekstrakt z Tribulus Terrestris nie powodują żadnego negatywnego wpływu na zdrowie, ani nie stanowią żadnego innego zagrożenia.

Co więcej, stosując produkt zgodnie z jego zalecanym dziennym spożyciem określonym na opakowaniu, a nawet drastycznie je przekraczając do organizmu może zostać wprowadzona znikoma ilość THC, która nie ma negatywnego wpływu na zdrowie.

Pomimo tego, mając na uwadze dobro konsumentów, zdecydowano o tymczasowym wstrzymaniu obrotu wszystkimi produktami Olimp zawierającymi w składzie ekstrakt Tribulus Terrestris do czasu ostatecznego wyjaśnienia sprawy.

Surowce Tribulus Terrestris użyte do ww. produktów zostały poddane obowiązkowej kontroli sanitarnej i uzyskały świadectwo wydane przez Państwowego Granicznego Inspektora Sanitarnego. Świadectwa te potwierdziły, że surowce te mogą być przeznaczone do obrotu na terytorium Unii Europejskiej, spełniają wymagania zdrowotne i mogą być spożywane przez ludzi. W/w świadectwo jest warunkiem wprowadzenia surowca do obrotu na teren Unii Europejskiej. Tym samym producent ma prawo zakładać, że skoro towar został skontrolowany przez Inspekcję Sanitarną i posiada stosowne świadectwo, to spełnia wymagania zdrowotne jako środek spożywczy.

Niezależna ekspertyza naukowa oraz opracowanie graficzne i tabelaryczne potwierdzające brak zagrożenia dla zdrowia konsumentów ze strony produktów Olimp zawierających ekstrakt z Tribulus Terrestris, w którym stwierdzono występowanie THC.

Zwracamy jednocześnie uwagę, że przypadek obecności THC w ekstrakcie z Tribulus Terrestris w produktach Olimp nie jest odosobniony. Z informacji publicznych wynika, że THC wystąpiło w ostatnim czasie co najmniej w czterech środkach spożywczych zawierających w składzie ekstrakt z Tribulus Terrestris dostępnych w ofercie innych producentów.

Źródło: Olimp LaboratoriesRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KFD Nutrition
http://nutrition.kfd.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »