Technologie » Komputery

Oracle partnerem Projektu Bloodhound

Projekt Bloodhound, to próba pobicia rekordu prędkości na lądzie przy pomocy ponaddźwiękowego samochodu zdolnego do jazdy z prędkością 1000 mil na godzinę – czyli około 1609 km/h.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:


Jako partner w dziedzinie chmury Oracle dostarczy technologię, która pomoże inżynierom projektu Bloodhound gromadzić, analizować i transmitować dane z ponad 500 czujników zainstalowanych w pojeździe Bloodhound SSC do sal lekcyjnych na całym świecie. Informacje te pozwolą uczniom dokładnie zobaczyć, jak technologia umożliwia najszybszemu kołowemu pojazdowi na naszej planecie przekroczyć barierę prędkości 1000 mil/h.
 
To przełomowe przedsięwzięcie inżynierskie pomoże nauczycielom zainspirować uczniów do zgłębiania przedmiotów ścisłych oraz technologii, inżynierii i matematyki (ang. science, technology, engineering, maths — STEM). „Wyścig lotniczy i kosmiczny z lat 60. XX w. zainspirował całą falę młodych ludzi do zawodowego zajęcia się naukami ścisłymi i inżynierią” — powiedział Richard Noble, dyrektor projektu Bloodhound. „Mamy nadzieję, że Bloodhound pomoże nam osiągnąć podobny efekt, ponieważ zmagamy się obecnie z niedoborem ludzi dysponujących umiejętnościami technicznymi. Chcemy, aby uczniowie i studenci poczuli, że są z nami na miejscu podczas naszej próby pokonania bariery 1609 km/h, a dzięki współpracy z firmą Oracle będziemy w stanie spełnić tę obietnicę”.
 
Technologia Oracle pomaga inżynierom projektu Bloodhound nie tylko w realizacji związanego z nim programu edukacyjnego, lecz także w optymalizacji pojazdu Bloodhound SSC przed ambitną próbą bicia rekordu prędkości. Dzięki możliwości wglądu w działanie poszczególnych komponentów i technologii w samochodzie w czasie rzeczywistym zespół prowadzący projekt Bloodhound będzie mógł szybko dostrzegać i eliminować wszelkie problemy techniczne pojawiające się w trakcie przygotowań do próby pokonania bariery 1609 km/h. Pierwszy ważny sprawdzian czeka to rozwiązanie w październiku, gdy ma się odbyć pierwszy test z prędkością 322 km/h (200 mil na godzinę) w Newquay w Kornwalii.
 
„Projekt Bloodhound stawia na prędkość osiąganą na wiele sposobów” — powiedział John Abel, kierownik projektu Bloodhound w firmie Oracle. „Inżynierowie zespołu będą potrzebować szybko udostępnianych danych i jeszcze szybciej przeprowadzanych analiz, aby móc odpowiednio dostosowywać ten unikatowy prototyp, który przesuwa granice projektów komputerowych i technologii materiałowej. Nasze rozwiązania będą podstawą tych analiz przez najbliższe dwa lata. Mamy nadzieję, że Bloodhound stanie się nowym punktem odniesienia dla ludzkiej pomysłowości, a przy tym zwiększy popularność przedmiotów ścisłych na całym świecie”.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Oracle

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »