Technologie » Komputery
Oracle przedstawia SPARC M7 - procesory i systemy o rewolucyjnej strukturze
Radykalna poprawa w obszarze ochrony pamięci, przyspieszenie szyfrowania i przetwarzania operacji bazodanowych in-memory, kompleksowe bezpieczeństwo i wydajność systemów programowo-sprzętowych oraz serwerów Oracle.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Przeczytaj również
Podczas konferencji Oracle OpenWorld 2015 Oracle zaprezentował całkiem nową rodzinę systemów SPARC, których podstawą jest rewolucyjny, 32-rdzeniowy i obsługujący 256 wątków mikroprocesor SPARC M7. Nowe systemy są wyposażone w technologię Security in Silicon, zapewniającą zaawansowaną ochronę przed włamaniami i szyfrowanie, oraz w funkcję SQL in Silicon, która oferuje niezrównaną wydajność bazy danych. Rozwiązania SPARC pozwalają też osiągnąć rekordowo wysoką wydajność aplikacji biznesowych, wielkich zbiorów danych i aplikacji działających w chmurze.
Nowe systemy oparte na procesorze SPARC M7, w tym system programowo-sprzętowy Oracle SuperCluster M7 oraz serwery SPARC T7 i M7, zaprojektowano z myślą o bezproblemowej integracji z infrastrukturą już działającą w organizacjach. Obejmują one w pełni zintegrowane funkcje wirtualizacji i zarządzania środowiskiem chmury. W systemach SPARC M7 znacznie bezpieczniej, efektywniej i wydajniej mogą działać wszystkie istniejące aplikacje komercyjne i niestandardowe, bez konieczności wprowadzania w nich jakichkolwiek zmian. Jednocześnie SPARC M7 to platforma otwarta, na której programiści mogą tworzyć nowe oprogramowanie wykorzystujące technologie Security in Silicon i SQL in Silicon.
Systemy Oracle SPARC M7 są wyposażone w funkcję Security in Silicon, bazującą na dwóch kluczowych udoskonaleniach w ich strukturze.
o Silicon Secured Memory - technologia ta jako pierwsza sprawdza dostęp do danych w pamięci w czasie rzeczywistym, co pomaga chronić system przed włamaniami i wadliwym kodem programów oraz zwiększa bezpieczeństwo i niezawodność.
o Szyfrowanie wspomagane sprzętowo - nowa, rewolucyjna wydajność dzięki funkcji szyfrowania wspomaganego sprzętowo, która jest wbudowana we wszystkie 32 rdzenie, umożliwia maksymalne wykorzystanie systemu bez ograniczeń wydajnościowych.
„Żadna platforma komputerowa nie była dotychczas w stanie zapewnić bezpieczeństwa, nie wpływając zarazem znacznie na wydajność i efektywność aplikacji” - powiedział John Fowler, wiceprezes Oracle ds. systemów. „Dziś Oracle udostępnia rewolucyjną technologię do ochrony pamięci przed włamaniami i szyfrowania, która jednocześnie przyspiesza działające w pamięci analizy, bazy danych i aplikacje Java”.
Zasady zrównoważonego projektowania: nowy procesor SPARC M7 jest sercem nowej gamy systemów SPARC M7, które mogą zawierać od 32 do 512 rdzeni oraz obsługiwać od 256 do 4096 wątków i nawet 8 TB pamięci. Układ Oracle SPARC M7 to 32-rdzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 4,1 GHz, obsługujący 256 wątków. Dzięki zrównoważonej strukturze zapewniającej wysoką wydajność sprosta on najbardziej wymagającym obciążeniom niezależnie od wielkości pamięci, intensywności przetwarzania operacji I/O i skalowalności.
Nowe serwery SuperCluster M7 i serwery oparte na procesorze SPARC M7 są już dostępne w sprzedaży.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Nadesłał:
Oracle
|
Komentarze (0)