Gospodarka » Żywność

OSM Piątnica pnie się w górę

OSM Piątnica pnie się w górę
Zobacz więcej zdjęć »
Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska z Piątnicy awansowała o 54 pozycje w rankingu największych firm „Lista 2000” opublikowanym przez dziennik „Rzeczpospolita”.

W zestawieniu 2000 największych firm w Polsce, opublikowanym w październiku br. przez dziennik „Rzeczpospolita”, OSM Piątnica zajęła 429 miejsce. Przychody ze sprzedaży w 2011 r. na poziomie 700 mln zł oraz ich dynamika wynosząca 28,3% zapewniły firmie awans w rankingu o 54 pozycje w porównaniu z 2010 rokiem.

 

Regularny wzrost obrotów na konkurencyjnym rynku jest efektem strategii skutecznie realizowanej przez Zarząd Spółdzielni od ponad 20 lat. Polityka firmy przyczynia się do postrzegania Piątnicy jako producenta najwyższej jakości, naturalnych, świeżych produktów mleczarskich, dostosowanych do wysokich oczekiwań współczesnych konsumentów. Na awans o 54 pozycje bezpośrednio wpłynęło włączenie do struktur OSM Piątnica Spółdzielni Mleczarskiej w Ostrołęce i wprowadzenie do oferty dobrze przyjętych przez rynek, nowych kategorii produktów, takich jak Kefiry deserowe z konfiturą, świeże Mleko Wiejskie oraz innowacyjne na skalę europejską sery twarogowe w plastrach z mascarpone marki Milandia. Uwagę zwraca również ekspansja eksportowa OSM Piątnica, rozpoczęta w krajach nadbałtyckich i skutecznie kontynuowana w 2012 roku na kolejnych rynkach zagranicznych.

 

W tegorocznym zestawieniu „Lista 2000” uwzględniono firmy, które podały odpowiednie dane zarówno za 2010, jak i 2011 rok i osiągnęły przychody ze sprzedaży na poziomie minimum 127,2 mln zł. Pod względem wysokości przychodów OSM Piątnica zajęła w tym rankingu siódme miejsce wśród wszystkich firm z branży mleczarskiej działających w Polsce.

 

Więcej informacji na temat OSM Piątnica można znaleźć na stronie www.piatnica.com.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JBcomm

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 10 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »