Kultura, sztuka » Kultura

Ostry sezon w Teatrze Komedia

Wakacje dobiegły końca. Teatr Komedia z impetem rozpoczyna kolejny sezon. Przez najbliższe dwa miesiące widzowie będą mogli wybierać w repertuarze Teatru spośród aż 9 różnych tytułów.

Zespół Teatru otwiera nowy sezon spektaklem o intrygującym tytule „Ostra Jazda”. Bohaterowie sztuki z różnych pobudek decydują się na spróbowanie swoich sił w pornobiznesie. W przedstawieniu, rozterki związane z niecodziennym sposobem zarabiania pieniędzy przeplatają się z wątkami komicznymi. 

„Ostra jazda" to mikstura wybuchowa, od pieprznych romansów, po chillowe zdumienia i słone łzy. Jednym słowem o nudę naprawdę ciężko” – mówi Jan Jankowski, jeden z aktorów występujących w spektaklu. 

Teatr Komedia w sezon jesienny wchodzi z nową energią i ofertą. Dla widzów, którym trudno pogodzić się z końcem wakacji, przygotowano w repertuarze przezabawny spektakl „Nikt nie jest doskonały”, który zwalczy wszystkie oznaki zbliżającej się jesiennej chandry. Zachętą do obejrzenia może być fakt, że główna bohaterka – autorka romansów – jest mężczyzną, którego porzuciła żona, nie znosi nastoletnia córka, a ponadto, bez skrupułów wykorzystuje własny ojciec.

Wątek rodzinny pojawia się również w sztuce „Furie”, której autorem scenariusza jest Marcin Szczygielski. Trzy siostry (emerytowana pracownica Służb Bezpieczeństwa, frywolna ekskierowniczka domu pracy twórczej oraz neurotyczna stara panna) po latach ponownie zamieszkują w jednym domu. Ich przemilczane niezadowolenie z życia oraz zgorzknienie wyjdzie na jaw w skutek bardzo nietypowego zdarzenia.

„Tworząc repertuar zależy nam na jego zróżnicowaniu. Takie komedie, jak między innymi „Ostra jazda” czy „Furie” pełne są satyry, niespodziewanych zwrotów akcji, ale równocześnie pod powłoką uśmiechu kryje się codzienność. Myślę, że siła naszej sceny polega na solidnej dawce śmiechu z nutą refleksji” – stwierdza Tomasz Dudkiewicz, Dyrektor Naczelny i Artystyczny Teatru Komedia. 

We wrześniowe oraz październikowe wieczory Teatr Komedia wystawi również „Podwójną rezerwację”, „Premierę”, „Fotki z wakacji”, „Dziewczyny z kalendarza”, „Prezent urodzinowy” oraz „Wydmuszkę”. Dzięki bogatemu repertuarowi oraz gwiazdorskiej obsadzie (na scenie zobaczyć będzie można między innymi Katarzynę Zielińską, Joannę Liszowską, Marię Pakulnis, Edytę Olszówkę, Julię Kamińską, Piotra Zelta oraz Mirosława Bakę), każdy widz z pewnością znajdzie odpowiednie dla siebie przedstawienie.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ITBC_Com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »