Dom » Budownictwo
Osuszacze budowlane i ich wspomaganie, czyli czego używać wraz z osuszaczem, aby był on skuteczny?
Zobacz więcej zdjęć » |
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Nowoczesne osuszacze budowlane w dobrym towarzystwie dla lepszych rezultatów
Duża moc współczesnych osuszaczy budowlanych, a tym samym optymalna wydajność, sprawiają, że w sytuacji, gdy poziom zawilgocenia wynika ze standardowych prac na budowie czy remontowych, to urządzenie będzie wystarczające. Jeżeli natomiast poziom wilgoci jest znacznie większy, albo występują warunki pogodowe niesprzyjające osuszaniu budynków, warto wspomóc działania dodatkowymi sprzętami.
1. Nagrzewnica
Gdy na zewnątrz panuje temperatura ujemna, działanie nagrzewnicy pozwoli zwiększyć temperaturę otoczenia do takiej, w której wilgoć będzie znacznie szybciej „odrywać się” od powierzchni. Wtedy dopiero widać działanie osuszacza, który tę wilgoć zbiera, odfiltrowuje i oddaje do otoczenia suche, mniej kub bardziej ogrzane powietrze. Należy jednak kontrolować działanie nagrzewnicy i poziom wilgotności, aby nie doszło do wtórnego zawilgocenia ścian przez zbytnie ogrzanie powietrza.
2. Dmuchawa
Rola dmuchawy zależy od jej zakresu działania. Może to być ogrzewanie lub/i chłodzenie powietrza w pomieszczeniach, w których jednocześnie pracuje osuszacz budowlany. Ważna jest także mająca miejsce przy okazji cyrkulacja powietrza, ponieważ jedno urządzenie osuszające znacznie skuteczniej zadziała w sytuacji, gdy powietrze to zostanie wprawione w ruch i będzie się przemieszczać równomiernie w każdym obszarze danej przestrzeni. Ściany, sufity i posadzki zostaną wtedy osuszone równomiernie.
3. Cyrkulator
Podczas gdy działanie dmuchaw i wentylatorów nastawione jest na dostarczenie określonej liczby dodatkowego powietrza, cyrkulator wymusza ruch tego powietrza, które jest już w pomieszczeniu i bez gwałtownych podmuchów powoduje jego stały obieg. Zniwelowane zostają różnice temperatur wynikające z silnego nasłonecznienia, ponieważ ciepło zostaje równomiernie rozdysponowane, a tym samym każda powierzchnia wymagająca osuszenia, będzie równie podatna na działanie osuszacza, jak pozostałe.
Osuszacze najlepszym rozwiązaniem w zapobieganiu i reagowaniu na wilgoć
Na przykładzie osuszaczy widać, jak skutecznie można pozbyć się zawilgoceń z dowolnych pomieszczeń. Do pojedynczych lokali i niewielkich przestrzeni wystarczą mniejsze urządzenia, natomiast w przypadku dużych hal, całych domów czy budynków użyteczności publicznej, za sprawą osuszacza budowlanego można znacznie szybciej przywrócić stan używalności. Wysokiej klasy urządzenia, poprzez wyważone działanie, sprzyjają utrzymaniu optymalnej temperatury otoczenia, można w nich ustawić odpowiednie parametry i zdać się na wbudowane systemy, regulujące pracę osuszacza.
Atutem stosowania osuszaczy budowlanych jest również fakt, że mogą one zwalczyć znaczne ilości wilgoci bez działania inwazyjnego w postaci iniekcji, okładzin lub innych metod drenażu, ograniczających dostęp wilgoci do ścian i fundamentów, jeżeli sytuacja tego nie wymaga. Osuszone ściany i podłogi będą odpowiednio przygotowane do dalszych ewentualnych działań, co ma tym większe znaczenie, im więcej środków zostało przeznaczonych na materiały wykończeniowe, takie jak panele z egzotycznego drewna. Idealnie przygotowane podłoże to na przykład minimalizacja ryzyka wypaczeń i odkształceń gotowego parkietu oraz uszkodzenia innych odnowionych czy wykończonych powierzchni.
Niezawodne w osuszaniu budynków – działanie osuszaczy solo lub w duetach
Współczesne osuszacze budowlane wyróżnia wydajność, duży zakres temperatur pracy, optymalna moc. Podczas osuszania większych budynków ważne są także udogodnienia w postaci kół transportowych i specjalnych uchwytów. Zastosowanie urządzeń dodatkowych oraz ich współgranie z osuszaczami to opcja, która często okazuje się niezbędna. Warto mieć ją na uwadze, walcząc z wszelkimi rodzajami zawilgocenia budynków dla osiągnięcia najlepszych rezultatów.
Więcej ciekawych informacji o osuszaczach i osuszaniu budynków znajdziesz na blogu lub na stronie e-osuszacze.pl
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Nadesłał:
e-osuszacze
|
Komentarze (0)