Technologie » Komputery

Panda Security: jak chronić dzieci w internecie

Panda Security: jak chronić dzieci w internecie
Zobacz więcej zdjęć »
Z okazji Powszechego Dnia Dziecka (20 listopada), ustanowionego przez ONZ, Panda Security przedstawia rady na temat bezpieczeństwa dzieci na portalach społecznościowych, forach, czatach oraz innych internetowych usługach z jakich korzystają nasze pociechy w czasie wolnym.

Młodzi ludzie spędzają coraz więcej czasu w internecie. Portale społecznościowe, blogi i czaty to tylko niektóre usługi, z których korzystają w czasie wolnym.

Wielu rodziców obawia się zagrożeń płynących z sieci, takich jak kontakty z obcymi, dostęp do nieodpowiednich treści czy złośliwe oprogramowanie.

Biorąc to wszystko pod uwagę oraz chcąc uczcić Powszechny Dzień Dziecka 20 listopada, Panda Security przygotowała listę praktycznych rad, które pomogą dzieciom unikać tych zagrożeń oraz zwiększą ich bezpieczeństwo podczas korzystania z internetu i portali społecznościowych.

Rady Panda Security dotyczące portali społecznościowych, forów i czatów:

1. Unikaj ujawniania informacji, które wskazywałyby, że jesteś dzieckiem lub zdradzałaby twój adres zamieszkania, adres twojej szkoły itp. Tworząc profile, posługuj się nickiem zamiast prawdziwym imieniem i nazwiskiem. Nigdy nie ujawniaj takich danych jak twój numer telefonu, adres itp.

2. Jeśli ktoś nawiązał z tobą kontakt i zaczyna być uciążliwy lub wysyłać ci dziwne wiadomości, powiedz o tym osobie dorosłej.

3. Zwracaj dużą uwagę na to, jakie informacje udostępniasz w internecie i komu zezwalasz na dostęp do tych informacji. Zwłaszcza gdy publikujesz zdjęcia, filmy oraz inne treści multimedialne – łatwo mogą zobaczyć je osoby trzecie.

4. Utrzymuj znajomości tylko z osobami, które znasz.

5. Nigdy nie umawiaj się na spotkanie z obcą osobą poznaną na portalu społecznościowym.

Rady Panda Security dotyczące ochrony przed złośliwym oprogramowaniem (wirusami, robakami itp.):

1. Nie klikaj w podejrzane linki pochodzące z niezaufanych źródeł. Dotyczy to wiadomości otrzymywanych na portalach społecznościowych oraz e-maili.

2. Jeśli kliknąłeś w taki link, przyjrzyj się uważnie otworzonej stronie. Jeśli jej nie rozpoznajesz, zamknij przeglądarkę.

3. Nawet jeśli strona nie wzbudza twoich podejrzeń, ale widzisz komunikat proszący o pobranie jakiegoś pliku, nie zgadzaj się. Prawdopodobnie jest to jakiś rodzaj złośliwego oprogramowania.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

studio PRowokacja Agencja Public Relations
http://www.studioprowokacja.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »