Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

PEG-i, SLS-y, parabeny - z encyklopedii szkodliwych składników kosmetycznych

PEG-i, SLS-y, parabeny - z encyklopedii szkodliwych składników kosmetycznych
Zobacz więcej zdjęć »
Zapewne wiele razy słyszałaś o szkodliwości SLS-ów, parabenów lub PEG-ów. Co jednak stoi za powszechnie niepożądanymi komponentami kosmetycznymi i czy naprawdę jest się czego bać? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości!

Czy często zdarza się, że przed zakupem czytasz etykiety kosmetyków, a skróty łacińskich lub angielskich nazw składników brzmią niczym enigma? Pomocne w takim wypadku okazują się aplikacje analizujące komponenty produktów do pielęgnacji czy makijażu. Co jednak jeśli rozładował Ci się smartfon, a Tobie zależy na uniknięciu składnika budzącego kontrowersje? Sprawdź listę pięciu popularnych komponentów z konkretnych kategorii kosmetyków, od których powinnaś stronić.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

1.       SLS – szampony

Sodium Lauryl Sulfate – to właśnie dzięki niemu szampon tak obficie się pieni. Produkt myjący zawierający SLS mimo efektywnego oczyszczania i ułatwienia spłukiwania może wysuszać i podrażniać skórę głowy. Dlaczego? Zaburza naturalną warstwę lipidową naskórka, co sprzyja świądowi albo egzemie. A co najważniejsze, osłabia mieszki włosowe, prowadząc do wypadania włosów.

 

2.       PEG – kremy do twarzy

Nawilżający krem do twarzy – podstawowy kosmetyk pielęgnacyjny, którego receptura często bazuje na… PEG-ach, czyli glikolu polietylenowym. PEG-i zapewniają przyjemną konsystencję kosmetyku dzięki temu, że wiążą substancje oleiste z wodą, jednak osłabiają one również skórę, uszkadzając płaszcz lipidowy. Skutkiem ubocznym obecności tego emulgatora w produktach do pielęgnacji jest powstawanie stanów zapalnych.

 

3.       Parabeny – podkłady

Poszukując idealnego fluidu, wybieraj spośród tych, które pozbawione są parabenów. Ten popularny komponent produktów pielęgnacyjnych, jak i kolorowych to skuteczny konserwant, który zapobiega rozwojowi bakterii. Niestety podkład zawierający parabeny może powodować uczulenie (jest bardzo częstym alergenem) oraz, co ważne, zaburzać gospodarkę hormonalną.

4.       Nadtlenek wodoru – produkty wybielające zęby

Jeżeli planujesz rozjaśnić uśmiech domowym sposobem, unikaj produktów posiadających w składzie nadtlenek wodoru, który co prawda silnie utlenia przebarwienia, ale uszkadza szkliwo i powoduje nadwrażliwość zębów. Postaw na system wybielający wolny od tej kontrowersyjnej substancji, np. marki Rapid White. Zawarty w nim bezpieczny dwutlenek chloru rozpuszcza przebarwienia, rozjaśniając zęby.

5.       Formaldehyd – lakiery do paznokci

Niezależnie od tego, czy malujesz paznokcie samodzielnie, czy korzystasz z usług kosmetyczki, zwracaj uwagę, aby stosowane produkty były pozbawione formaldehydu. Komponent ten (uznany jako rakotwórczy) wykazuje silne właściwości konserwujące oraz bakteriobójcze, jednak – niezależnie od stężenia – może powodować oddzielanie się płytki paznokcia, podrażnienia oraz stany zapalne.

 

System Wybielający Rapid White

 

·         produkt inspirowany metodami rozjaśniania zębów stosowanymi w profesjonalnych gabinetach stomatologicznych

·         prowadzi do rozjaśnienia zębów o maksymalnie 4 odcienie w ciągu 7‑dniowej kuracji

·         pozbawiony nadtlenku wodoru

·         wzbogacony o pastę do zębów z opatentowaną aktywną formułą

·         do zestawu dołączona skala bieli zębów

 

Rekomendowana cena: 64,99 zł



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

konrad8

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »