Rozrywka i wypoczynek » Przyroda

Pies i bieganie

Lato to doskonały okres na rozpoczęcie biegania w towarzystwie naszego psa. Zachęcają temperatury i długość dnia.

Spokojnie możemy biegać po pracy, temperatury o tej porze są umiarkowane, a nadal na dworze jest jeszcze jasno.

Najtrudniejszy pierwszy krok

Zanim zaczniemy przemierzać długie dystanse powinniśmy zacząć od spacerów. Początkowo nie powinny być one dłuższe niż trzy, cztery kilometry. Wysiłek musimy dostosować do możliwości naszych i naszego psa. Stopniowo wydłużajmy trasę oraz tempo biegu. Dostosujmy jego intensywność do kondycji naszego pupila. Jeśli pies jest bardziej wiekowy musimy przewidzieć przynajmniej dwie krótkie przerwy podczas treningu.

Zawsze musimy pamiętać o zapasie wody. Zarówno dla nas jak i dla naszego czworonoga. Zwłaszcza, jeśli wybieramy się na w przebieżkę w cieplejszy dzień. Jeśli trasa naszego biegu będzie przebiegać obok stawu czy strumyka nasz pupil poradzi sobie sam…

Pies do biegania musi mieć odpowiedni komfort. Chodzi przede wszystkim o rodzaj podłoża. Niekorzystny jest zwłaszcza beton. Bieganie po nim bardzo obciąża stawy. Zarówno nasze jak i naszego czworonoga. Najlepiej, jeśli wybierzemy trasę, która przebiega po nieutwardzonej drodze. Idealnie sprawdzą się leśne ścieżki czy parkowe dróżki.


Musimy uzbroić się w sporo cierpliwości. Bieganie z psem, przynajmniej na początku może być trudne.  Pies może ciągnąć, niespodziewanie zmieniać tempo biegu. Zanim się zgracie minie trochę czasu.

W co warto zainwestować?

Na pewno warto zaopatrzyć się w specjalną smycz do biegania. Zapina się ją w pasie. Dzięki temu będzie nam się wygodniej biegło w tandemie. Przyda się też kaganiec. Zwłaszcza, jeśli będziemy biegać w miejscu zatłoczonym, w towarzystwie innych ludzi, a przede wszystkim innych psów.

Nie wiesz, jak żywić psa, który jest aktywny fizycznie? Polecamy również zajrzeć do działu: karma dla psaRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kasiamer

Komentarze (1)

  • avatar
    ~urszulka 2015-07-21 12:36:22

    ja od lat biegam ze swoim haskim :) fajna sprawa. oddzielnie biegam tylko jak podejmuję polmaraton PKO Cracovia


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »