Dom » Wnętrza

Planujemy remont mieszkania

Planujemy remont mieszkania
Zobacz więcej zdjęć »
Wiosna i lato to najlepszy okres na zrobienie mniejszych i większych remontów w mieszkaniach. Zanim rozpoczniemy prace warto zastanowić się co zrobić i co kupić, by nasz dom był nie tylko przytulny, piękny, ale też i funkcjonalny

Niezbędny będzie więc dokładny plan prac, które chcemy wykonać. Trzeba przemyśleć precyzyjnie jakie jeszcze udogodnienia możemy wprowadzić podczas tego remontu, co zmienić by np.  pomieszczenie stało się jaśniejsze i przestronniejsze.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Malujemy ściany

Tegoroczne trendy kolorystyczne pozwalają na to, by ożywić naszą wyobraźnię, kreatywność. Jest w czym wybierać, bo styliści postarali się, żeby nareszcie nasze mieszkania stały się wesołe i kolorowe.

- Na przekór kryzysowi my postanowiliśmy, że otwieramy nową erę – mówi Kalina Kuc regionalny kierownik z Flügger farby. – Promujemy więc z pełnym rozmachem optymizm i nadzieję. Nasze kolory rozbudzają radość i rozkosz. Pozwalają wesoło spoglądać w przyszłość, a szarej przeszłości nadają koloru.

Wśród inspiracji projektanci polecają np. pomalowanie łazienki na kolor ciemnobrązowy, bo to kolor luksusu mocno kojarzący się też ze słodyczą czekolady. Do tej barwy znakomicie komponują się beżowe dodatkami. Pokoje można przemalować na etniczne kolory.

- Pokój pomalowany na trawiastą zieleń – mówi Kalina Kuc. – Wprowadza głębię i spokój, daje roślinom drugie życie. Ale wcale nie trzeba malować całego pokoju. Może wystarczy przemalować regał na książki i postawić na nim doniczki z roślinami i ziołami, by wnętrze od razu nabrało innego wyrazu.

Inspiracji można szukać w najnowszym katalogu Flügger farby na stornie flugger.pl. 

 

Zmieniamy kuchnię

To serce domu i wymaga specjalnej troski. Tutaj często toczy się większość życia rodzinnego, a nawet towarzyskiego. Warto więc sprawić by kuchnia była prawdziwą przystanią dla tych, którzy gotują, ale także dla tych, którzy smakują. Planując remont nie zaszkodzi poradzić się specjalisty i wybrać odpowiednie meble.

-Teraz już nie trzeba kupować gotowych kompletów – mówi Ewa Stefaniak z firmy Meblobuk Skórzewo. - Mamy ogromne możliwości wyboru odpowiednio zaprojektowanych mebli zarówno kolorystycznie, jak i stylowo. Wystarczy zdecydować się jaka nasza kuchnia ma być – nowoczesna, czy  może bardziej w stylu prowansalskim, albo taka, jaką pamiętamy z czasów naszej babci i zgłosić się do nas, a my postaramy się spełnić marzenia.

Dzięki odpowiednio dobranym meblom i sprzętom i to pomieszczenie nawet kiedy będzie miało niewielkie rozmiary  może stać się przestronniejsze i bardziej funkcjonalne.

 

Wielka szafa i więcej miejsca

Bardzo dużo miejsca w naszym domu zajmują zawsze szafy, a często i tak brakuje w nich miejsca. Nie mówiąc o tym, że gdyby się ich pozbyć nasze mieszkanie nagle  powiększyłoby się o kilka metrów. Jak to zrobić? Prosto. Można  zamiast kilku szaf  zrobić garderobę. Nie każdy będzie mógł na nią wygospodarować osobne pomieszczenie, ale przecież istnieją możliwości zamontowania szaf  wnękowych czy z przesuwanymi drzwiami. W tym wypadku również można skorzystać z pomocy fachowca, który nam doradzi i zaprojektuje taką szafę.

- Jesteśmy w stanie sprostać wymaganiom nawet najbardziej wymagających klientów – mówi Karolina Andrzejczak, kierownik działu marketingu firmy Witowa. - Możemy dobrać wzornictwo zarówno nowoczesne, jak i klasyczne wraz z nieograniczonymi możliwościami pod względem wymiarów, kolorystyki oraz wykończenia.

Dzięki takiej jednej wielkiej szafie odpowiednio zaprojektowanej i wykonanej,  zyskamy sporo miejsca w mieszkaniu.

 

Porady fachowca

Miejscem, gdzie nie tylko uzyskamy poradę specjalisty i to za darmo, ale też zrobimy wszystkie zakupy do planowanego remontu jest poznańska Galeria Arkada – Galeria Wyposażenia Wnętrz. To idealne miejsce dla poszukujących inspiracji w zakresie wyposażenia domu, mieszkania, firmy. Pomoc pracujących w Galerii fachowców pozwoli zaplanować zmiany i front robót, ale także doradzą oni, co kupić i jak zoptymalizować wydatki. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

exPress Dziennikarska Agencja Usługowa
http://www.express-poznan.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »