Technologie » Komputery

Platforma ELFARO pozwala bezproblemowo przejść do Chmury Oracle

Na rynku działa wiele firm, które nie posiadają odpowiednich kompetencji aby samodzielnie wykonać migrację systemu do chmury. Dla takich odbiorców Firma i365 powołała platformę ELFARO, umożliwiającą osobom bez kompetencji programistycznych korzystanie z rozwiązań chmurowych.

ELFARO pozwala na łatwe umieszczenie całego systemu IT organizacji w chmurze Oracle Cloud Infrastructure (OCI), zwalniając w ten sposób osoby decyzyjne od konieczności zatrudniania u siebie wykwalifikowanego zespołu specjalistów cloud computing.

„Jeszcze do niedawna uruchomienie środowiska chmurowego w firmie klienta wymagało wynajęcia eksperta cloudowego, który zaoferuje swoją usługę w zakresie takich działań, jak dobór dostawcy, założenie konta chmurowego, dobór parametrów, zamówienie usługi, optymalizacja, instalacja systemów na instancji, a następnie uruchomienie środowiska” – komentuje Krzysztof BobinCTO & Founder firmy i365. „To wszystko jest już nieaktualne, ponieważ mamy ELFARO, dzięki której klienci nie posiadający kompetencji mogą w kilku krokach zamówić hosting w chmurze Oracle Cloud, nie posiadając żadnej zaawansowanej wiedzy. Dzięki temu oszczędzają czas oraz nakłady na ekspertów chmurowych otrzymując gotową i niezawodną usługę”.

Aby odpowiednio przygotować środowisko chmurowe dla potencjalnych użytkowników, firma i365 wykonała wiele testów, sprawdzając chmury dostępne obecnie na rynku pod kątem szybkości działania, możliwości komunikacji ze środowiskami zewnętrznymi oraz kosztów eksploatacji. Chmura Oracle Cloud Infrastructure (OCI) wykazała w tych testach swoje szerokie możliwości funkcjonalne oraz niezawodność i ekonomię użytkowania.

„Nasza chmura jest bez wątpienia liderem rynkowym pod względem najważniejszych kryteriów decydujących o jej przydatności w codziennym użytkowaniu” – mówi Michał Chmela, Cloud Platform Sales Representative z firmy Oracle. „Według wielu ogólnie dostępnych raportów, jest to obecnie najbardziej ekonomiczna chmura, deklasująca konkurencję pod względem bezpieczeństwa, wydajności i możliwości skalowania. Chmura OCI także bez przerwy się rozwija i wciąż uzyskuje nowe możliwości, o czym można przeczytać w najnowszym komunikacie TUTAJ. OCI posiada także wygodny interfejs do zarządzania zasobami w chmurze, przyjazny dla użytkownika i łatwy w obsłudze”.

Jednym z pierwszych klientów, którzy skorzystali z hostingu swoich aplikacji biznesowych na platformie ELFARO w chmurze OCI jest Fundacja ParaNormalActivity, przeprowadzająca liczne inicjatywy mające na celu zmniejszenie dystansu pomiędzy osobami na wózku a osobami w pełni sprawnymi. ParaNormalActivity współpracuje m.in. z Wrocławskim Parkiem Technologicznym, działając na rzecz promowania przedsiębiorczości osób z niepełnosprawnością oraz zatrudniania ich przez przedsiębiorców.

„Nasz klient nie posiadał budżetu na specjalistę od chmury, który mógłby podjąć się uruchomienia odpowiedniego środowiska, więc mimo chęci migracji do środowisk cloudowych odrzucał wcześniej ten pomysł” – dodaje Krzysztof Bobin. „Z naszej strony wiemy, że chmura to przyszłość - dlatego chcieliśmy dla tego klienta otworzyć drzwi do chmury. Fundacja działając w oparciu o wolontariat nie dysponuje środkami pieniężnymi, które mogłaby samodzielnie zainwestować w zapewnienie sobie zaawansowanych rozwiązań technologicznych - i tutaj platforma ELFARO okazała się niezastąpiona. Chmura Oracle wydała nam się najwłaściwszym wyborem ze względu na to, iż jest to marka silna na rynku i zachowująca rozsądną politykę cenową”.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Oracle

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 13 dni:
Building (R)evolution 13. PLGBC Green Building Summit
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »