Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Podręcznik z zarządzania magazynem

Podręcznik z zarządzania magazynem
Zobacz więcej zdjęć »
Magazyny są istotnymi elementami systemu logistycznego. Występują jako ogniwa łańcuchów dostaw na drodze od producentów do ostatecznych odbiorców.

Dlatego też, prawidłowe funkcjonowanie magazynów jest warunkiem koniecznym płynnego przepływu dóbr materialnych. Aby tak było, potrzebna jest odpowiednia technologia oraz sprawne zarządzanie procesami magazynowania. Te wszystkie aspekty, w praktyczny sposób przedstawia podręcznik , autorstwa dr. Aleksandra Niemczyka „Zarządzanie magazynem", wydany Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu.W książce znajdziemy między innymi wyjaśnienie procesów i technologii magazynowania oraz metody efektywnego zagospodarowania przestrzeni magazynu. Autor w sposób spójny i jasny wskazuje możliwości usprawnienia jego funkcjonowania.

Książka ma nowoczesną formułę ze słowami kluczowymi na marginesach, indeksem haseł oraz zestawem pytań na końcu każdego rozdziału. W wielu rozdziałach podano przykłady, ilustrujące opisywane zagadnienia.

Podręcznik został napisany jako pomoc w ramach przedmiotów z zakresu gospodarki magazynowej i zarządzania magazynem, prowadzonych na studiach licencjackich, magisterskich i podyplomowych.

Autorem podręcznika „Zarządzanie magazynem" jest dr Aleksander Niemczyk, Zastępca Dyrektora ds. Rynku w Instytucie Logistyki i Magazynowania, jak również wykładowca Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu oraz Centrum Edukacji Logistycznej. Do jego głównych obszarów zainteresowań należą: technologie i procesy magazynowania, automatyczna identyfikacja, magazynowe systemy informatyczne, zarządzanie łańcuchem dostaw i usprawnianie sieci dystrybucji. W swoim dorobku ma wiele publikacji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Logistycznego.

„Zarządzanie magazynem"

Autor: Aleksander Niemczyk

Wydawnictwo: Wyższa Szkoła Logistyki
ISBN: 978-83-62285-01-3

Ilość stron: 330
Cena: 35,00 złRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

kmatysik

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »