Technologie » Komputery

Polski rynek IT według firmy Wincor Nixdorf

Polski rynek IT według firmy Wincor Nixdorf
Zobacz więcej zdjęć »
Rynek IT w Polsce rośnie w niespotykanie szybkim tempie. Jeśli obecne tempo wzrostu nie ulegnie zmianie, już na przestrzeni kilku lat może zająć nawet drugie miejsce w Środkowo-Wschodniej Europie. Z tego powodu wiele firm decyduje się na działalność właśnie tu.

Polski rynek IT jest najmłodszym, a jednocześnie niezwykle prężnie rozwijającym się sektorem w kraju. Na jego ewenement składa się wiele czynników i trendów. Poniżej najważniejsze z nich w ocenie specjalistów Wincor Nixdorf Sp. z o.o., międzynarodowej firmy informatycznej dostarczającej rozwiązania technologiczne i usługi m.in. dla sieci handlowych i sektora bankowego.

Wartość polskiego rynku informatycznego wciąż rośnie

Sprzęt komputerowy, oprogramowanie i usługi informatyczne to trzy główne segmenty sektora IT w Polsce. Łączna wartość z ich przychodów liczona jest w miliardach złotych. Wzrost rynku IT w kraju wynika m.in. z napływu inwestycji zagranicznych, dostępności pomocy publicznej i nowych kierunków rozwoju sektora. Niebagatelny wpływ na zwiększenie wartości sektora IT w Polsce mają wydatki na administrację i sektor publiczny, ale również stale powiększający się eksport.

Kondycja branży IT jest uzależniona od sytuacji gospodarczej kraju

Czytaj całość artykułu tutaj: http://www.erp-view.pl/wiadomosci/polski_rynek_it_wedlug_firmy_wincor_nixdorf.htmlRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »