Firma » Biznes

Polskie pnącza docenione w konkursie „Teraz Polska”

Polskie pnącza docenione w konkursie „Teraz Polska”
Zobacz więcej zdjęć »
Firma Clematis Szczepan Marczyński, Władysław Piotrowski sp. j. - Szkółka Pojemnikowa z Pruszkowa laureatem XIX edycji konkursu „Teraz Polska”.

W konkursie na najlepsze produkty nagrodzone zostały „Powojniki oraz inne pnącza ogrodowe w pojemnikach”. Warto podkreślić, że Clematis Szczepan Marczyński, Władysław Piotrowski sp. j. jest pierwszą firmą z branży rolniczej w historii Konkursu „Teraz Polska” nagrodzoną za produkt roślinny.

Specjalnością Szkółki jest produkcja powojników (łac. Clematis) – pnączy o wyjątkowo dekoracyjnych kwiatach, w bogatej gamie kolorystycznej i długim okresie kwitnienia. Uzupełnieniem ich są inne pnącza ozdobne oraz niskie rośliny okrywowe. W kolekcji firma posiada ponad 500, a w bieżącej produkcji przeszło 350 gatunków i odmian. Co roku w szkółce poszerzana jest oferta – obecnie do wprowadzenia na rynek przygotowanych jest kolejnych kilkanaście własnych, nowych odmian powojników, z których trzy: ‘Królowa Jadwiga’, ‘Vistula’ i ‘Oberek’ będą miały swoją prapremierę w końcu sierpnia w Warszawie, podczas tegorocznej Międzynarodowej Wystawy „Zieleń to Życie”.

Tytuł „Teraz Polska” cieszy nas tym bardziej, że od lat do naszej oferty konsekwentnie wprowadzamy i promujemy polskie odmiany powojników – wyhodowane w naszej szkółce oraz przez innych słynnych polskich hodowców.” – powiedział dr inż. Szczepan Marczyński, twórca i współwłaściciel firmy Clematis.

W tegorocznej edycji Konkursu przyjęto i oceniono 125 wniosków. Po weryfikacji i ocenie przez Branżowe Komisje Ekspertów, Kolegium Ekspertów nominowało 31 produktów, 26 usług, 11 innowacji i 30 gmin. Spośród nominowanych, w dniu 23 kwietnia 2009 r., Kapituła Polskiego Godła Promocyjnego wybrała 34 laureatów: 11 produktów, 11 usług, 3 przedsięwzięcia innowacyjne oraz 9 gmin. Firma Clematis Sz. Marczyński, W. Piotrowski i zgłoszony przez nią produkt, w ocenie ekspertów uzyskały łącznie 950 punktów (na 1000 możliwych), a wartość handlową produktu oceniono na 98,5%.

***

Clematis Szczepan Marczyński, Władysław Piotrowski s.j. - Szkółka Pojemnikowa powstała w 1988 r. Jest nowocześnie zorganizowaną i wyposażoną szkółką, w której od początku stawia się na najnowsze, efektywne systemy i urządzenia produkcyjne, wysoką jakość i bogaty asortyment produkowanych roślin oraz zapewnia wszechstronną, fachową informację. W ciągu ponad 20 lat działalności Clematis Sz. Marczyński, W. Piotrowski sp. j. zdobył mocną pozycję zarówno na rynku krajowym jak i międzynarodowym. Firma prowadzi hurtową sprzedaż w Polsce oraz eksportuje rośliny do 34 krajów, m.in. do USA, Japonii, Korei Południowej i Chin. Dodatkowe informacje dostępne są na stronie www.clematis.com.pl

Dodatkowych informacji udziela:

Barbara Czerniawska

Account Director

ITBC Communication

tel. (22) 465 62 10

kom. 0 604 16 16 06

mail: barbara_czerniawska@itbc.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Dominik Kowalski

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »