Firma » Biznes

Ruszyła rekrutacja do projektu "Profesjonalny trener biznesu" House of Skills

Firma szkoleniowo-doradcza House of Skills rozpoczęła właśnie rekrutację osób zainteresowanych zdobyciem kwalifikacji trenera biznesu.

Projekt „Profesjonalny trener biznesu” został rekomendowany do realizacji w wyniku III konkursu ogłoszonego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) w ramach poddziałania 2.2.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Kurs uzyskał pierwsze miejsce na liście rankingowej rekomendowanych wniosków.

Jest to drugi projekt szkoleń trenerskich realizowany przez House of Skills ze środków unijnych. Kursy zrealizowane w ukończonym właśnie projekcie „Szkoła Trenerów House of Skills” trwały 8 miesięcy i obejmowały 21 dni szkoleniowych, zakończonych egzaminem praktycznym. Cieszyły się dużym zainteresowaniem – na każde miejsce zgłosiło się ponad 20 uczestników.

Nowy projekt realizowany będzie w dwóch edycjach. Na wrzesień oraz październik tego roku zaplanowane są spotkania rekrutacyjne, a w listopadzie wystartują pierwsze szkolenia. Druga edycja programu ruszy w październiku 2011 r.

Propozycja szkoleniowa skierowana jest do dwóch grup potencjalnych uczestników:

- menedżerów i specjalistów pracujących w biznesie, którzy mają predyspozycje trenerskie i chcą rozwinąć umiejętności konieczne do wykonywania tego zawodu. Ważnym kryterium wyboru uczestników do tej grupy jest umiejętność określenia przez nich obszaru eksperckiego, który może stanowić ich „kapitał początkowy” w roli trenera biznesu. Jest to ich wiedza i doświadczenie biznesowe, na którym będą mogli budować swój autorytet praktyka w relacji z klientem i uczestnikami szkoleń.

Ścieżka rozwojowa dla grupy praktyków biznesu będzie składać się z sześciu modułów szkoleniowych i egzaminu praktycznego (160 godzin dydaktycznych rozłożonych na 20 dni w okresie 7 miesięcy).

- doświadczonych trenerów spoza środowiska biznesowego (pracujących w organizacjach pozarządowych, administracji), którzy chcą poznać specyfikę pracy dla klienta biznesowego oraz zdobyć umiejętności umożliwiające im występowanie z sukcesem w roli trenera biznesu. Ważnym kryterium wyboru uczestników do tej grupy będzie umiejętność uzasadnienia atrakcyjności dla biznesu własnej oferty szkoleniowej i wysoka motywacja do rozwijania wiedzy biznesowej.

Ścieżka rozwojowa dla trenerów pozabiznesowych składać się będzie z 8 modułów oraz egzaminu praktycznego (168 godzin dydaktycznych rozłożonych na 21 dni w okresie 8 miesięcy).

„Duże zainteresowanie i sukces, jaki odniosła Szkoła Trenerów, są dla nas silną motywacją” - mówi Jagoda Latkowska, lider projektu. „Uczymy przyszłych trenerów warsztatu pracy, jakiego dopracowaliśmy się podczas wielu lat działania na rynku szkoleń dla biznesu. Mamy nadzieję, że nasze doświadczenie i gotowość dzielenia się najlepszymi praktykami będzie stanowić mocną rekomendację dla osób zainteresowanych karierą trenera biznesu.”

Szczegóły dotyczące programu i harmonogramu szkoleń a także kwestionariusze aplikacyjne dostępne są na stronie internetowej House of Skills: www.weknowhow.pl.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

House of Skills
http://www.weknowhow.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 6 dni:
Building (R)evolution 13. PLGBC Green Building Summit
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »