Firma » Biznes
Ruszyła rekrutacja do projektu "Profesjonalny trener biznesu" House of Skills
Projekt „Profesjonalny trener biznesu” został rekomendowany do realizacji w wyniku III konkursu ogłoszonego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) w ramach poddziałania 2.2.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Kurs uzyskał pierwsze miejsce na liście rankingowej rekomendowanych wniosków.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Jest to drugi projekt szkoleń trenerskich realizowany przez House of Skills ze środków unijnych. Kursy zrealizowane w ukończonym właśnie projekcie „Szkoła Trenerów House of Skills” trwały 8 miesięcy i obejmowały 21 dni szkoleniowych, zakończonych egzaminem praktycznym. Cieszyły się dużym zainteresowaniem – na każde miejsce zgłosiło się ponad 20 uczestników.
Nowy projekt realizowany będzie w dwóch edycjach. Na wrzesień oraz październik tego roku zaplanowane są spotkania rekrutacyjne, a w listopadzie wystartują pierwsze szkolenia. Druga edycja programu ruszy w październiku 2011 r.
Propozycja szkoleniowa skierowana jest do dwóch grup potencjalnych uczestników:
- menedżerów i specjalistów pracujących w biznesie, którzy mają predyspozycje trenerskie i chcą rozwinąć umiejętności konieczne do wykonywania tego zawodu. Ważnym kryterium wyboru uczestników do tej grupy jest umiejętność określenia przez nich obszaru eksperckiego, który może stanowić ich „kapitał początkowy” w roli trenera biznesu. Jest to ich wiedza i doświadczenie biznesowe, na którym będą mogli budować swój autorytet praktyka w relacji z klientem i uczestnikami szkoleń.
Ścieżka rozwojowa dla grupy praktyków biznesu będzie składać się z sześciu modułów szkoleniowych i egzaminu praktycznego (160 godzin dydaktycznych rozłożonych na 20 dni w okresie 7 miesięcy).
- doświadczonych trenerów spoza środowiska biznesowego (pracujących w organizacjach pozarządowych, administracji), którzy chcą poznać specyfikę pracy dla klienta biznesowego oraz zdobyć umiejętności umożliwiające im występowanie z sukcesem w roli trenera biznesu. Ważnym kryterium wyboru uczestników do tej grupy będzie umiejętność uzasadnienia atrakcyjności dla biznesu własnej oferty szkoleniowej i wysoka motywacja do rozwijania wiedzy biznesowej.
Ścieżka rozwojowa dla trenerów pozabiznesowych składać się będzie z 8 modułów oraz egzaminu praktycznego (168 godzin dydaktycznych rozłożonych na 21 dni w okresie 8 miesięcy).
„Duże zainteresowanie i sukces, jaki odniosła Szkoła Trenerów, są dla nas silną motywacją” - mówi Jagoda Latkowska, lider projektu. „Uczymy przyszłych trenerów warsztatu pracy, jakiego dopracowaliśmy się podczas wielu lat działania na rynku szkoleń dla biznesu. Mamy nadzieję, że nasze doświadczenie i gotowość dzielenia się najlepszymi praktykami będzie stanowić mocną rekomendację dla osób zainteresowanych karierą trenera biznesu.”
Szczegóły dotyczące programu i harmonogramu szkoleń a także kwestionariusze aplikacyjne dostępne są na stronie internetowej House of Skills: www.weknowhow.pl.
Komentarze (0)