Technologie » Komputery

Polskie przedsiębiorstwa oczekują elastycznych, kompleksowych i dopasowanych do ich potrzeb systemów

Epicor Software Corporation, wiodący dostawca oprogramowania biznesowego dla przedsiębiorstw produkcyjnych, dystrybucyjnych i usługowych, poinformował o wynikach najnowszego raportu branżowego o systemach ERP.
Główne wnioski z raportu pokazują, że połowa respondentów zamierza wdrożyć dedykowany system ERP, a prawie co trzeci ankietowany uważa, że system ERP powinien być elastyczny, kompleksowy i dopasowany do ich potrzeb. Na pytanie, co jest najważniejsze 
w systemach ERP, 29 proc. ankietowanych odpowiedziało możliwość wprowadzania modyfikacji, 28 proc. wskazało na pełną obsługę procesów, a 25 proc. na personalizację.
„Wraz z rosnącą świadomością przedsiębiorstw na temat korzyści, wynikających 
z użytkowania systemów ERP, rosną także ich oczekiwania dotyczące samej funkcjonalności. Obecnie firmy poszukują rozwiązań, które będą je wspierać na każdym etapie działalności. To oznacza, że patrzą na system nie tylko pod kątem aktualnych potrzeb, ale i przyszłego rozwoju.” – powiedział Hermann Stehlik, Wiceprezes na Europę Środkową w Epicor.  
Według raportu jedną z istotniejszych cech w rozwiązaniach ERP zarówno dla produkcji 
i dystrybucji, jest dopasowanie do zagranicznego środowiska biznesowego, w tym obsługa różnych walut, języków i przepisów finansowych. Na tę odpowiedź wskazało 30 proc. firm produkcyjnych i 24 proc. podmiotów z branży dystrybucyjnej. Przedsiębiorstwa produkcyjne zwróciły również uwagę na obsługę płatności elektronicznych, w tym opcję e-podpisu (31 proc.) i działanie systemu na urządzeniach mobilnych (26 proc.). Dla dystrybucji najważniejszym wyzwaniem w ramach ERP jest obsługa magazynu, uwzględniająca jednocześnie sprzedaż internetową i stacjonarną (41 proc.). 
„Wyniki raportu potwierdzają, że inwestycja w system ERP to ważny krok na drodze ekspansji biznesowej firmy. Funkcjonalność rozwiązania skrojona na miarę potrzeb przedsiębiorstwa, wprowadza natychmiastowe usprawnienia na poziomie operacyjnym oraz wspiera jego dalszy rozwój, czyniąc firmę bardziej konkurencyjną”. – powiedział Hermann Stehlik, Wiceprezes na Europę Środkową w Epicor.  
Raport „Epicor. System ERP na miarę potrzeb” został przeprowadzony w lipcu 2012 roku na grupie 200 średniej wielkości przedsiębiorstw z sektora produkcyjnego i dystrybucyjnego. Celem badania było zdefiniowanie wymagań polskich firm odnośnie systemów ERP. Zaprezentowane w materiale wyniki zostały zaokrąglone i podane jako procent całkowitej liczby respondentów.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ITBC_Com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 2 dni:
Dolomiti Paganella Bike – www.dolomitipaganellabike.com/en
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »