Technologie » Telekomunikacja

Polycom wyposaża NATO w technologię Telepresence

Polycom wyposaża NATO w technologię Telepresence
Zobacz więcej zdjęć »
Technologia Telepresence pomoże NATO skrócić czas reagowania dzięki usprawnieniu koordynacji pomiędzy oficerami łącznikowymi NATO w centrach operacyjnych i większej współpracy agencji.

NATO (Organizacja Traktatu Północnoatlantyckiego - NATO) wdrożyła ostatnio rozwiązania immersive telepresence firmy Polycom, w celu zwiększenia wydajności operacyjnej, współpracy w obrębie agencji oraz wsparcia swych działań w terenie.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

"Przepływ informacji ma zasadnicze znaczenie dla realizacji naszych celów i zobowiązań, jak również pozwala maksymalnie zwiększyć wydajność personelu i zagwarantować sukces naszych działań,"  powiedział Malcolm Green, szef agencji Capabilities Area Team 9 (CAT9) w NATO, Networked Information Infrastructure Communication Services. "Rozwiązanie telepresence firmy Polycom jest w stanie sprostać tym wyzwaniom umożliwiając naszym zespołom bardziej wydajną współpracę bez względu na odległość."

Rozwiązanie immersive telepresence firmy Polycom, wdrożone w sześciu lokalizacjach na całym świecie, to jeden z wielu systemów wideokonferencyjnych Polycom używanych obecnie w siedzibie głównej NATO oraz w placówkach na całym świecie. Systemy oparte na standardach współpracują bezpiecznie i płynnie z systemami wideokonferencji innych dostawców używanych przez NATO.

Technologia ta wykorzystywana jest codziennie w komunikacji centralnej, podczas zarządzania w sytuacjach wyjątkowych, ocenie istotnych potrzeb, komunikacji podczas sytuacji kryzysowych, współpracy wewnątrz agencji i poza nią, współpracy grupowej oraz przy zarządzaniu projektami.

"Wideokonferencje znacznie skróciły czas podjęcia działań przez NATO" powiedział generał brygady Gyorgy Lehel, dyrektor operacyjny Agencji NATO ds. Systemów Łączności i Informatyki (Communications and Information Systems Services Agency - NCSA) z siedzibą w Mons, w Belgii.

Technologia ta pomaga również NATO w ograniczeniu kosztów podróży, a tym samym zaoszczędzeniu pieniędzy i wzroście wydajności. Rozproszenie geograficznie sprawiało olbrzymi problem w zarządzaniu ważnymi kwestiami jak na przykład wymagania budżetowe i zagadnienia techniczne, jednak problemy te zostały wyeliminowane dzięki użyciu technologii telepresence. Na przykład, ostatnio zrezygnowano z kwartalnych spotkań, które zastąpiono rozwiązaniami telepresence, czego efektem były oszczędności w wysokości 51 000 USD i ponad 500 godzin podróży jak również emisji  21 tysięcy kg związków węgla wydzielanych przez pojazdy, którymi podróżowano tylko na jedno spotkanie.

Technologia immersive telepresence pomaga również zmniejszyć ryzyko związane ze zdrowiem i bezpieczeństwem personelu zmuszonego do ciągłych podróż, jak również ciężaru logistycznego, jaki spoczywa na agencjach wizytowanych przez kierownictwo.

Wdrożenie rozwiązań immersive telepresence firmy Polycom to wspólny projekt NCSA oraz Agencji NATO Consultation, Command and Control Agency - NC3A, która odpowiedzialna jest za zapewnianie bezstronnego wsparcia naukowego jak również konsultacji, poleceń, kontroli, komunikacji, wywiadu, nadzoru oraz rozpoznania (C4ISR).

NC3A, której zadaniem było wdrożenie rozwiązań technologicznych, umożliwiających NATO usprawnienie wydajności działania, uruchomiła projekt Wirtualnych Pokojów Spotkań (Virtual Meeting Rooms -VMRs) w Brukseli, Hadze, ACT Norfolk, Wirginii oraz w Kwaterze Głównej Połączonych Sił NATO (SHAPE). NC3A współpracowała z NCSA, agencją operacyjną NATO, która wspierała tą inicjatywę oraz zapewniła system w siedzibie w Belgii.

Po przetestowaniu i ocenie konkurencyjnych rozwiązań, NC3A wybrała rozwiązanie Polycom® Telepresence ExperienceTM (TPXTM) 306M do stworzenia sieci VMR. VMR są częścią misji mającej na celu zwiększenie wykorzystania technologii w sojuszu NATO. Cała sieć VMR działa obecnie poprzez IP pomiędzy Hagą, Brukselą i SHAPE a ostatnio została rozbudowana o szóstą lokalizację w Norfolk, w stanie Wirginia.

"Telepresence zapewnia naturalne i skuteczne środowisko komunikacji, dzięki któremu możliwa jest znacznie bardziej wydajna współpraca niż w przypadku tradycyjnych konferencji," powiedział Green, który jest szefem zaopatrzenia w Agencji. "Systemy telepresence firmy Polycom umożliwiają również współpracę z naszymi istniejącymi systemami wideokonferencji oraz systemami używanymi przez naszych sojuszników."

"Współpraca z istniejącymi systemami wideokonferencji miała dla NATO nadrzędne znaczenie," powiedział Joseph Moeder, wicedyrektor do spraw NATO Operations, w ManTech Global Services Corporation, który jest wiodącym dostawcą rozwiązań technologicznych i technicznych dla instytucji rządowych. "Dzięki tym rozwiązaniom, w trakcie misji wymagającej dobrej koordynacji działań pomiędzy agencjami rządowymi i organizacjami międzynarodowymi, NATO jest w stanie dotrzeć do wszystkich lokalizacji na świecie. Ponadto, sojusz może wykorzystać wcześniejsze inwestycje w technologię wideokonferencji używaną w całym Sojuszu."  

Rozwiązania Polycom TPX 306M, oferujące znakomitą jakość obrazu wielkości naturalnej i dźwięk przestrzenny umożliwiają uczestnikom obserwację reakcji rozmówców oraz komunikację niewerbalną, która daje wrażenie przebywania w tym samym pomieszczeniu. Ponadto, każdy wirtualny pokój spotkań został zaprojektowany w ten sam sposób (kolor ścian, oświetlenie, tablice do pisania, co jeszcze bardziej potęguje wrażenie rozmowy twarzą w twarz. Rozwiązanie obejmują osobiste monitory, które podczas spotkania umożliwiają użytkownikom wymianę dowolnej treści multimedialnej, zwiększając interakcję i upraszczając pracę zespołową. 

Systemy TPX firmy Polycom, kiedy nie są wykorzystywane do transmisji głosu i głosu na odległość, obsługują również wielofunkcyjne sale konferencyjne, które zwiększają wykorzystanie pomieszczeń konferencyjnych oraz pozwalają zaoszczędzić na przestrzeni biurowej wymaganej w trakcie tradycyjnych spotkań. Monitory w wysokiej rozdzielczości mogą wyświetlać informacje z laptopów czy sieci internetowej, a system może być używany do  audio konferencji wysokiej jakości.

NC3A

Misją agencji NATO NC3A jest zapewnienie bezstronnego wsparcia naukowego jak również konsultacji, poleceń, kontroli, komunikacji, wywiadu i nadzoru (C4ISR). W 2008 roku, agencja przeznaczyła 300 milionów Euro na inwestycje na potrzeby Sojuszu, misje w Afganistanie, Iraku i Kosowie (70 000 żołnierzy obsługujących misje NATO) czy też na potrzeby sztabów decyzyjnych.

NCSA

"Połączyć NATO!" To motto podsumowuje podstawowe zadanie agencji Agencji NATO ds. Systemów Łączności i Informatyki (Communication Information Systems Service Agency), której misją jest połączenie siedzib NATO na całym świecie liniami telefonicznymi, sieciami komputerowymi oraz systemami wideokonferencji. NCSA ma swoją siedzibę wraz z SHAPE w Mons w Belgii. Posiada dziesięć sektorów NCSA, które obsługują filie agencji, dwa bataliony łączności NATO oraz Szkołę Systemu Informatycznego Łączności NATO w Latina we Włoszech. Jest to największa agencja NATO z oddziałami na czterech kontynentach, zatrudniająca personel wojskowy i cywilny w liczbie 3 400 z 22 krajów.

Firma Polycom

Polycom, Inc. (NASDAQ: PLCM) jest światowym liderem w zakresie rozwiązań ujednoliconej  komunikacji. Urządzenia wideokonferencyjne Polycom umożliwiają pracownikom rozproszonym w terenie bardziej efektywną komunikację. Systemy teleobecności firmy Polycom, przenośne lub stacjonarne  zapewniają transmisję głosu i obrazu wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu ludzie mogą komunikować się bezpośrednio z ich stanowiska pracy,  sali operacyjnej, hali produkcyjnej, sali konferencyjnej, bez konieczności podróżowania na duże odległości i przenoszenia się z miejsca na miejsce. Firma powstała w roku 1990 w Kalifornii. Działa w większości krajów świata. Od 1996 roku jest notowana na giełdzie w Nowym Jorku. W roku 2008 firma odnotowała 15% wzrost przychodów, które łącznie wyniosły 1,1 mld USD, zaś zysk netto 130,4 mln USD. Na polskim rynku Polycom sprzedaje swoje systemy audio i video konferencyjne za pośrednictwem  partnerów i dystrybutorów m.in. Veracomp i NETIN. Więcej informacji dostępne na stronie www.polycom.pl.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Ewa Nowak

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »