Dom » Wnętrza

Pomysł na ekologiczne wnętrze według RuckZuck

Pomysł na ekologiczne wnętrze według RuckZuck
Zobacz więcej zdjęć »
Polepszają nastrój, wprowadzają poczucie harmonii, sprzyjają wypoczynkowi – takie atuty posiadają wnętrza urządzone w duchu ekologii. Jak sprawić, by walory te na stałe zagościły w mieszkaniu?

Specjaliści RuckZuck, jednej z największych w Europie sieci sprzedaży podłóg i drzwi, podpowiadają jak urządzić domową przestrzeń w zgodzie z naturą.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

– Moda na ekologiczny styl życia trwa. Coraz chętniej podejmujemy inicjatywy, które służą ochronie środowiska. Zmieniamy nawyki konsumpcyjne, sposoby odżywiania oraz korzystania z dostępnych surowców. Ta postawa przejawia się także w sferze mieszkalnej. Rośnie liczba domów pasywnych, a popularność zdobywają bliskie naturze aranżacje wnętrz. W tych ostatnich staramy się wybierać produkty wytworzone z materiałów odnawialnych. Dotyczy to m.in. podłóg - niektórzy decydują się na te prawdziwie drewniane, inni natomiast stawiają na laminowane panele, które również cechuje naturalny wygląd i ekologiczne właściwości – mówi Katarzyna Śliwińska, kierownik działu marketingu RuckZuck.

Urządzając wnętrze w stylu eko warto zadbać o odpowiedni dobór kolorystyki i wyposażenia. W tego rodzaju aranżacji najlepiej sprawdzą się:

– barwy ziemi – na ścianach niemal obowiązkowo powinny znaleźć się ciepłe beże, brązy, stonowane żółcie i zielenie oraz subtelne odcienie błękitu. Doskonałym uzupełnieniem dla nich będzie biel, która optycznie powiększy i rozjaśni pomieszczenia;

– naturalne materiały – kamienne i ceramiczne ozdoby, lniane zasłony i obrusy, bawełniane narzuty, a także skórzane, bądź wełniane akcesoria świetnie wpiszą się w stylistykę bliskich naturze wnętrz;

– drewniane meble i dodatki – mogą być wykonane z rodzimych lub egzotycznych gatunków drzew. Wysoką popularnością cieszą się bambusowe dekoracje, jak również meble stworzone z palet. Te ostatnie można przygotować samodzielnie, dzięki czemu będą zachwycały oryginalnością.

Ekologiczna aranżacja to nie tylko nawiązujące do natury elementy wystroju, ale również przyjazne dla środowiska, podlegające recyklingowi materiały. Takie właściwości posiadają panele z kolekcji NEO, w których budowie zastosowano drewnopochodną płytę bazową CSF, wolną od plastyfikatorów i PCV. Takie rozwiązanie pozwala na przetworzenie desek i ich ponowne wykorzystanie.

– Obok ekologiczności produkty z serii NEO wyróżnia wysoka wytrzymałość oraz wodoodporność. Bez obaw można wykorzystać je nie tylko w salonie, ale też w kuchni czy łazience. Ich powierzchnia jest ciepła w dotyku, co zwiększa komfort użytkowania. Ponadto, podłogi nowej generacji są dostępne w drewnianych oraz kamiennych dekorach, które doskonale imitują prawdziwe surowce, zapewniając domownikom niepowtarzalne wrażenia estetyczne – dodaje Katarzyna Śliwińska.

Więcej informacji o kolekcji podłóg NEO można znaleźć na stronie internetowej: www.ruckzuck.pl

W ramach kompleksowej obsługi klienta salony firmowe RuckZuck oferują pomiar, transport, a także montaż zakupionych produktów.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ImagoPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »