Technologie » Komputery
Powszechna migracja ERP
Zobacz więcej zdjęć » |
Oprogramowanie w chmurze ma już wielu zwolenników, nadal jednak budzi sporo kontrowersji.
Chmura obliczeniowa (ang. cloud computing przyp. autora) to model przetwarzania danych, w którym oprogramowanie rozumiane jest jako usługa. W zależności od jej rodzaju, użytkownicy mogą otrzymać do niej dostęp, bez potrzeby zakupu licencji lub utrzymania infrastruktury na własnych serwerach. Usługodawcy dostarczają platformę chmurową i dbają o jej zabezpieczenie oraz utrzymanie. Usługi oparte o chmurę obliczeniową przynoszą firmom spore korzyści, związane przede wszystkim z wygodą, łatwością użytkowania i rozliczeń oraz osiąganymi oszczędnościami.
Współczesne trendy i kierunki rozwoju
Według ERP Report 2015, A Panorama Consulting Solutions Research Report, widoczna jest tendencja migracji systemów ERP do chmury. W 2013 roku 85 procent firm wybrało systemy ERP, bazujące na serwerach lokalnych. Rok później uwidoczniła się zmiana tendencji. W 2014 roku już tylko 56 proc. organizacji wybrało lokalne serwery - odnotowano duży wzrost zakupów oprogramowania w oparciu o model cloud (udział skoczył z 4 do 33 proc.). Większe zainteresowanie systemami ERP w chmurze wiąże się z coraz szerszą i atrakcyjniejszą ofertą dostępną na rynku.
Nadal największym problemem, z jakim muszą zmagać się dostawcy rozwiązań chmurowych, jest brak podstawowej wiedzy przedsiębiorców o produkcie. Według raportu, aż 40 proc. firm nie zdecydowało się na wybór systemu ERP w chmurze ze względu na brak wystarczającej ilości informacji. Edukacja rynku jest procesem długotrwałym, dlatego ta sytuacja jest zrozumiała. Wśród innych powodów wymienianych przez respondentów znalazł się strach przed brakiem odpowiednich zabezpieczeń (20 proc.) oraz przed utratą danych (10 proc.).
Korzyści z systemu ERP w chmurze
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Czytaj całość artykułu tutaj: http://www.erp-view.pl/erp/powszechna_migracja_erp.html
Nadesłał:
openmediagroup
|
Komentarze (0)