Firma » Reklama

Pozycjonowanie sklepu WWW – od czego zacząć

Sklep internetowy, podobnie jak każda inna strona, wymaga dużego nakładu pracy, aby nie dać się wyprzedzić konkurencji.

W świecie wirtualnym pozycja danej strony może się zmieniać z dnia na dzień, dlatego warto już od samego początku istnienia sklepu podjąć odpowiednie działania związane promocją online.

Po pierwsze: wykonaj audyt sklepu

Audyt to dokument tworzony przez specjalistę, który określa kondycję sklepu z punktu widzenia SEO, a mówiąc prościej – określa stopień zgodności z wytycznymi Google. Na podstawie audytu określa się, które obszary sklepu wymagają poprawy lub zmiany, a także jest bazą do stworzenia strategii SEO.

Po drugie: zaplanuj działania

Jak już wyżej wspomnieliśmy, punkt ten jest ściśle powiązany z poprzednim krokiem, czyli audytem. Zaplanowanie strategii warto zlecić profesjonalnej i doświadczonej agencji SEO, która dobierze działania odpowiadające potrzebom Twoim i Twoich klientów.

Po trzecie: zadbaj o social media

Obecnie media społecznościowe są potężną siłą w Internecie, dzięki której firmy mogą dotrzeć do potencjalnych klientów. Podobnie jak w przypadku strategii pozycjonowania, tak i w przypadku social media warto podjąć współpracę ze specjalistami w tym obszarze, którzy doskonale znają rynek i mają doświadczenie w działaniach w oparciu o takie kanały, jak Facebook, Twitter, Google Plus czy w szeroko pojętej blogosferze.

Po czwarte: dbaj otoczenie

Na bieżąco monitoruj to, co dzieje się w obrębie Twojego sklepu. Warto wiedzieć, co robi konkurencja, gdyż może to być inspiracją do zmiany lub modyfikacji obecnych działań. Ponadto dobrze jest na czytać, co o naszym sklepie piszą klienci. W tym celu warto odwiedzać fora dyskusyjne czy serwisy agregujące opinie. Uwagi użytkowników mogą być dla nas cenną wskazówką, na przykład do usprawnienia procesu wysyłki towarów, systemu płatności czy informacji dostępnych w sklepie.

Powyższe działania zostały zaprezentowane w dużym uproszczeniu. Naszym celem było przedstawienie najważniejszych obszarów, o których koniecznie należy pamiętać nie tylko przy starcie naszego sklepu WWW, ale również przez cały okres jego funkcjonowania.

 

Autor: Profesjonalne pozycjonowanie stron w ŁodziRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Agencja SEO z Łodzi
http://lodzseo.pl/

Komentarze (1)

  • avatar
    panroman 2017-04-25 12:59:43

    Myślę, że pozycjonowanie stron www najlepiej powierzyć osobom doświadczonym. Mogę więc podrzucić Wam adres do jednej z firm: http://www.premesso.pl/pozycjonowanie-zawiercie.html. Przede wszystkim Zawiercie, ale nie tylko ;)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »