Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Prawdy i mity o wodzie

Prawdy i mity o wodzie
Zobacz więcej zdjęć »
Czy wodę można przedawkować, a kranówka jest taka sama jak woda mineralna? Czy picie wody sprzyja odchudzaniu i czy można popijać ją w czasie posiłku? Potwierdzamy fakty i obalamy mity.
Należy wypijać co najmniej 1,5 litra wody dziennie
FAKT
Ciało dorosłego człowieka aż w 60-70% składa się z wody, która przenosi do komórek składniki odżywcze i tlen. Jest niezbędna do utrzymania właściwej objętości i prawidłowego ciśnienia krwi, a także decyduje też o temperaturze ciała. Nasze ciało przez cały czas traci wodę, która wydostaje się całą jego powierzchnią, poprzez parowanie. W warunkach spoczynku tracimy w ten sposób około pół litra wody na dobę, a podczas wysiłku dużo więcej. Już niewielki ubytek wody z organizmu (1-2%), wywołuje objawy zmęczenia, a ubytek 10% zaczyna zagrażać życiu. Należy więc sukcesywnie uzupełniać w organizmie wodę. Optymalna ilość do spożycia to masa ciała podzielona przez 30, czyli np. dla osoby o wadze 60 kg - 2 litry dziennie.

Woda powinna posiadać jak najwięcej składników mineralnych
MIT
Zbyt częste spożywanie wysoko zmineralizowanej wody może sprawić, że do organizmu dostanie się za duża ilość minerałów, a to z kolei skutkować może zaburzeniem jego czynności. Woda wysoko zmineralizowana polecana jest między innymi osobom o dużej aktywności fizycznej, np. sportowcom. Osoby o średniej lub niewielkiej aktywności, powinny pić wodę średniozmineralizowaną, jak na przykład Naturalna Woda Mineralna Jurajska, która w 1 litrze zawiera ponad 500 mg składników mineralnych, wśród których tak cenny jest wapń i magnez. Taką wodę można pić do woli, nie ma możliwości jej „przedawkowania".

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Woda mineralna jest bardziej wartościowa niż źródlana
FAKT
Woda źródlana, w przeciwieństwie do wody mineralnej, ma mniej składników mineralnych - można zatem ją pić, ale również stosować do zwykłych czynności gospodarczych. Do picia zaś zdecydowanie bardziej wskazana jest woda mineralna, ponieważ dostarcza organizmowi składniki mineralne, które są systematycznie usuwane z organizmu m.in. z potem. Funkcję tę idealnie spełnia średniozmineralizowana Naturalna Woda Mineralna Jurajska.

Nie należy popijać posiłku wodą
MIT
Średniozmineralizowana woda mineralna jest jak najbardziej wskazana do picia zarówno w czasie, jak i po posiłku. Popijanie wody w trakcie jedzenia w żaden sposób nie zaburza procesów trawiennych, a nawet przeciwnie, niektórym osobom ułatwia skuteczne rozdrabnianie i przełykanie pokarmu.

Picie wody mineralnej sprzyja odchudzaniu
FAKT
Samo picie wody mineralnej nie powoduje chudnięcia, ale zdecydowanie mu sprzyja. Woda jest niezbędna w procesie przemiany materii i wpływa na jego prawidłowy przebieg. Wszystkie reakcje biochemiczne, zachodzące w organizmie człowieka, wymagają obecności wody. Odwodniony organizm z trudem spala tkankę tłuszczową, zaś dobrze nawodniony, o wiele szybciej radzi sobie z tłuszczem. Poza tym woda mineralna zmniejsza łaknienie i tłumi uczucie głodu. Wypijanie szklanki wody przed posiłkiem powoduje, że przyjmujemy później mniejszą ilość jedzenia.

Dzieciom lepiej podawać soki niż wodę
MIT
Soki, najlepiej świeżo wyciskane, są oczywiście jak najbardziej wskazane, ponieważ dostarczają witamin, błonnika i soli mineralnych. Nie powinny jednak być jedynym, czy też głównym płynem przyjmowanym przez dziecko. W organizmie dziecka znajduje się jeszcze więcej wody niż w ciele dorosłego, bo aż 75%, a u niemowlaka nawet 94%. Dzieci też łatwiej mogą ulec odwodnieniu. Dlatego bardzo ważne jest, aby dziecko było odpowiednio nawodnione, a same soki nie są w stanie tego zagwarantować. W tym celu najbardziej wskazane jest podawanie Naturalnej Wody Mineralnej Jurajska - średniozmineralizowanej. Warto zwrócić uwagę, czy wybrana przez nas woda posiada Pozytywną Opinię Instytutu Matki i Dziecka - jak Naturalna Woda Mineralna Jurajska, która w wersji niegazowanej jest jak najbardziej wskazana dla maluchów powyżej 1. roku życia.

Pochodzenie wody ma znaczenie
FAKT
Najbardziej wartościowe są wody wydobywane z najgłębszych warstw, szczelnie odizolowanych strukturami geologicznymi od powierzchni skorupy ziemskiej. Oznacza to, że do wód głębinowych nie dostają się żadne wody z opadów atmosferycznych, które mogłyby je zanieczyszczać. To zapewnia ich pierwotną czystość pod względem chemicznym i mikrobiologicznym. Zgromadzone w najgłębszych strukturach ziemi wodny są więc krystalicznie czyste, a do tego naturalnie zmineralizowane. Taką wodą jest Naturalna Woda Mineralna Jurajska.


Woda w butelkach nie różni się od kranówki

MIT
Woda z kranu coraz częściej spełnia odpowiednie kryteria czystości. Nie można jednak powiedzieć, że jest ona taka sama, jak wydobywana z głębin ziemi, woda zmineralizowana w sposób zupełnie naturalny. Poza tym, naturalna woda mineralna, jak na przykład Jurajska, gwarantuje stuprocentową czystość, gdyż od razu po wydobyciu zostaje hermetycznie zamknięta w butelce, w przeciwieństwie do kranówki, która zanim dotrze do naszych mieszkań, przepływa przez kilometry rur.

Pijmy zatem wodę na zdrowie, ale wybierajmy tę najwartościowszą i najlepszą dla naszego organizmu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

milkas

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »