Gospodarka » Przemysł
PRESS GLASS inwestuje w Radomsku. Powstanie 200 nowych miejsc pracy
Zobacz więcej zdjęć » |
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Fabryka w Radomsku już teraz jest największym w Europie centrum obróbki szkła dla budownictwa w Europie. Zakład powstał w 2008 r. i jest najmłodszą fabryką firmy (pozostałe znajdują się w Nowej Wsi, Tczewie oraz Tychach). Początkowo miał powierzchnię 12 tys. m², aktualnie – po rozbudowie w 2012 r. – jest to 30 tys. m². Po zakończeniu inwestycji powierzchnia hal wzrośnie do 63 tys. m².
Prace nad rozbudową ruszą w najbliższym kwartale. Firma tłumaczy, że inwestycja związana jest z rozpoczęciem realizacji szerszego planu zwiększenia sprzedaży na rynkach zagranicznych, na które obecnie trafia ponad 80 proc. produkowanych przez PRESS GLASS szyb.
„PRESS GLASS prowadzi działalność od 1991 r. Od początku konsekwentnie inwestujemy we wzmacnianie przewagi konkurencyjnej, co jest jednym z naszych głównych priorytetów. Rozbudowa fabryki w Radomsku pozwoli nam umocnić pozycje na rynkach skandynawskich i w Niemczech, czyli tam, gdzie eksportujemy najwięcej szyb. Zamierzamy jednak równocześnie znacznie zwiększyć swoją obecność na pozostałych rynkach, w tym przede wszystkim brytyjskim i francuskim. I temu też służy ta inwestycja” – mówi kierownik ds. promocji w PRESS GLASS, Gerard Plaze.
Jak wynika z zapowiedzi przedsiębiorstwa, do nowych hal trafią maszyny wykorzystujące najnowocześniejsze dostępne technologie. Moc produkcyjna zakładu zostanie poszerzona o nowe linie do produkcji szyb zespolonych i laminowanych, piece do produkcji szyb hartowanych oraz centrum produkcji szyb emaliowanych i szyb z kolorowymi nadrukami.
„W zakładzie tworzonych będzie więcej rodzajów produktów. Zdecydowanie powiększymy także powierzchnię magazynów szkła” – dodaje Gerard Plaze.
Po zakończeniu rozbudowy potencjał fabryki obejmie łącznie m.in. 15 linii do produkcji szyb zespolonych, 6 pieców do hartowania szkła, 2 linie do produkcji szyb laminowanych oraz 2 specjalistyczne centra obróbcze.
Jak wyjaśnia Plaze, na inwestycji skorzystać powinien też regionalny rynek pracy. Obecnie w radomszczańskim zakładzie pracuje 447 osób. Po rozbudowie liczba etatów wzrośnie o 200.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Nadesłał:
tab2
|
Komentarze (0)