Dom » Nieruchomość

Prezes Polnordu: Sprzedaż mieszkań może spaść nawet o 70 proc.!

Prezes Polnordu: Sprzedaż mieszkań może spaść nawet o 70 proc.!
Zobacz więcej zdjęć »
Zaostrzanie kryteriów udzielania kredytów pogłębi kłopoty ze znalezieniem klinetów, które już dzisiaj mają deweloperzy. Popyt może zmaleć o 70 proc. - informuje "Puls Biznesu".

Podwyższenie wkładu własnego i wzrost marż zmniejszą dostepność kredytów i odbiorą klientów deweloperom. Wojciech ciurzyński, prezes deweloperskiego Polnordu nie ma złudzeń i mówi "PB" wprost: jeśli banki będą wymagać 20-30 proc. wartości mieszkania jako wkładu własnego, to sprzedaż mieszkań może zmniejszyć się nawet o 70 proc.!

 Inn deweloperzy też nie mają złudzeń. Prezes Hirny BD stwierdził, że firma nie zamierza rozpoczynać żadnej nowej budowy.

Zmiany już są widoczne. Od kilku tygodni wydłużają się procedury kredytowe. Według prezesa Ganta największy problem może być ze sprzedażą kilkudziesięciometrowych mieszkań z tzw. średniej półki. Według Jarosława Szanajcy niektóre banki popadają w skrajności.

Poważne spowolnienie może potrwać jeszcze cały przyszły rok. Duzi deweloperzy przetrwają, mniejsi mogą nawet zbankrutować.

maz


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Neodruk - wizytówki,reklama
http://www.neodruk.za.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »