Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Produkcja filmowa od podszewki czyli dom produkcyjny

Produkcja filmowa od podszewki czyli dom produkcyjny
Zobacz więcej zdjęć »
Kto zajmuję się produkcją filmu ? Odpowiedź na to na pozór proste pytanie jest jednak o wiele bardziej złożona niź nam się wydaje. Każdy bez namysły wymieni scenarzystę, reżysera, kamerzystę.

Po namyśle doda kompozytora muzyki i fachowca od efektów specjalnych. Rzeczywiście, wszyscy ci specjaliści są niezbędni w procesie powstawania filmu. Ale dzieła filmowego niezależnie od tego czy jest to krótka reklama czy wieloodcinkowy serial nie tworzą pojedyncze osoby, tylko cały zespół, którego praca musi być profesjonalnie skoordynowana. Te złożone zadanie wypełnia dom produkcyjny – miejsca , gdzie każdy film trafia na etapie pomysłu, a opuszcza na gotowych do dystrybucji nośnikach. Dom produkcyjny wcale nie musi być wielką instytucją zajmującą hangary z dekoracjami, tak jak sobie wyobrażamy Hollywood. Najważniejsi są ludzie i nowoczesne środki techniczne, które obecnie mogą zastąpić monumentalne, filmowe studia.Jak współpracować z domem produkcyjnym?

Jeżeli potrzebujemy filmu, na przykład reklamy, prezentacji działalności lub produktu najlepiej rozpocząć współpracę z domem produkcyjnym, który weźmie na siebie wszystkie etapy produkcji filmu. Firmą , która zapewnia takie usługi na najwyższym poziomie jest fdrstudio.pl. Posiada ona portfolio znanych powszechnie firm dla których wyprodukowała zarówno krótkie klipy jak i pełnometrażowe produkcje. Ma również na swoim koncie firmy animowane, popularnonaukowe, historyczne i fabularne tworzone do dystrybucji kinowej i telewizyjnej. Fdrstudio.pl oprócz zespołu znakomitych specjalistów dysponuje najnowocześniejszym sprzętem i oprogramowaniem co co nie tylko gwarantuje doskonałą jakość materiału filmowego, ale znacznie obniża koszty całego przedsięwzięcia.Jak powstaje film  - krok po kroku

Po przeanalizowaniu i przedyskutowaniu samego pomysłu na film powstaje najpierw scenariusz. Kolejnym etapem jest ten najbardziej kojarzący się z pracą filmowców czy tak zwane potocznie kręcenie filmu – praca z kamerą i aktorami. Ukoronowaniem tego jest najbardziej złożona czynność wykonywana przez dom produkcyjny czyli postprodukcja filmowa. Do jej elementów należy montaż, synchronizacja filmu z dźwiękiem, praca na dialogami, napisami, ewentualnie dubbingiem lub lektorem. Dopiero po ukończeniu przez specjalistów z domu produkcyjnego tego etapu film staje się gotowym do prezentacji i dystrybucji produktem. Fdrstudio.pl zapisuje swoje dzieła na bezpiecznych i trwałych nośnikach LTO. Perfekcyjnie nakręcony i zmontowany film to najlepsza wizytówka firmy.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »