Technologie » Komputery

Produkty LINKSYS będą projektowane w Danii

Produkty LINKSYS będą projektowane w Danii
Zobacz więcej zdjęć »
Zadaniem nowego centrum projektowego Linksys będzie opracowanie oryginalnego wzornictwa dla produktów sieciowych do użytku domowego

Firma Linksys®, oddział Cisco, otwiera Europejskie Centrum Projektowe w Danii*. Jego rolą będzie opracowywanie wzornictwa dla nowej gamy produktów konsumenckich. Dzięki zaangażowaniu międzynarodowej grupy specjalistów z różnych dziedzin nowe studio będzie też pełnić funkcję ośrodka badań nad preferencjami klientów.

Europejscy klienci coraz bardziej  zwracają uwagę nie tylko na jakość, ale i wygląd produktów” – mówi Eskild Hansen, menadżer wzornictwa przemysłowego i kierownik Europejskiego Centrum Projektowego Linksys. „Ponieważ trend ten szczególnie widoczny jest w Danii , zdecydowaliśmy się właśnie tutaj otworzyć nowe studio wzornictwa.”

Centrum projektowe, usytuowane pod Kopenhagą, ma ambicje tworzyć najbardziej funkcjonalne, a zarazem atrakcyjne wizualnie produkty. Podczas tworzenia nowych rozwiązań projektanci Linksys wezmą pod uwagę przed wszystkim interakcje między produktem a konsumentem. Oznacza to, że obok ciekawego wyglądu, produkty mają spełniać wymogi funkcjonalne i estetyczne na każdym etapie - od momentu zakupu aż
do chwili przygotowania do eksploatacji.

Projektowanie to dla nas coś więcej, niż praca nad kształtem produktu. Analizujemy kolejno: wygląd opakowania, wzornictwo artykułu, sposób jego obsługi, interfejs użytkownika. Chcemy zbliżyć się do klienta, wpływać na to, co czuje oglądając produkt w sklepie, jak reaguje biorąc go do ręki, a następnie instalując w domu.” - dodaje Hansen.

Wśród pierwszych efektów pracy Europejskiego Centrum Projektowego znalazły się produkty sieciowe, a w tym niedawno wprowadzone na rynek eleganckie routery do użytku domowego. Obecnie studio zajmuje się 15 różnymi projektami. Prace prowadzone są przez sześciu głównych specjalistów, z których każdy odpowiada za inny obszar działań.

Każdy z sześciu indywidualnych projektantów specjalizuje się w jednym lub kilku obszarach, by powoływać do istnienia odnoszące sukcesy koncepcje. Studio na przykład, wyposażone jest w drukarkę modeli trójwymiarowych, co umożliwia szybką ocenę koncepcji projektowych i zastępuje zlecanie tego procesu osobom trzecim. Dzięki takim narzędziom europejski zespół projektowy oraz zespół amerykański mogą płynnie współpracować ze sobą, nawet pomimo bariery w postaci odległości i różnicy stref czasowych.

*Dodatkowe informacje: Dania została uznana za światowego lidera w Indeksie WEF Networked Readiness przez World Economic Forum http://www.weforum.org/en/media/publications/CompetitivenessReports/index.htm

Informacje o Linksys
Firma Linksys, oddział Cisco (NASDAQ: CSCO) istnieje od 1988 r.  To światowy lider rozwiązań VoIP, sieci bezprzewodowych i ethernetowych dla użytkowników domowych. Produkty Linksys cechuje najwyższa jakość, prostota obsługi oraz łatwa współpraca z urządzeniami i aplikacjami innych producentów. Więcej informacji na temat produktów Linksys: http://www-pl.linksys.com.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

anna.nadolna@firstpr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »