Społeczeństwo » Społeczeństwo

Program edukacyjny WOŚP - Ratujemy i Uczymy Ratować

Program edukacyjny WOŚP - Ratujemy i Uczymy Ratować
Zobacz więcej zdjęć »
Po finałowej przerwie rozpoczynamy kolejne szkolenia w ramach programu edukacyjnego Ratujemy i Uczymy Ratować. W tym tygodniu odwiedziliśmy takie miejscowości jak Bydgoszcz, Nowy Sącz, Borzymin, Limanowa, Brodnica i Krzeszowice.

Szkolenia prowadzone przez instruktorów WOŚP skierowane są do nauczycieli nauczania początkowego. Ci następnie prowadzą zajęcia w swoich klasach - z najmłodszymi.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Programem objęty jest teren całej Polski. Każdego tygodnia odbywa się 6 szkoleń. Pragniemy, aby każdy kurs ukończyli przedstawiciele minimum 15 szkół. Fundacja, oprócz nauki, zapewnia także wszystkie materiały dydaktyczne potrzebne do prowadzenia szkoleń wśród uczniów. Każda ze szkół biorących udział w programie otrzymuje profesjonalne fantomy, podręczniki dla dzieci i nauczyciela, instruktażowe płyty DVD, tekturowe telefony (niezbędne na zajęciach) oraz Orkiestrowy Certyfikat. Dzieci uczą się najprostszych zasad udzielania pierwszej pomocy: od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon, po najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej. Zajęcia te wzorowane są na prowadzonych w szkołach norweskich. Forma zabawy oraz odpowiednie pomoce pozwalają skutecznie przekazywać i przyswajać wiedzę na ten temat.

Program Ratujemy i Uczymy Ratować został uruchomiony w kwietniu 2006 roku. Efektem naszej pracy jest:

Liczba przeszkolonych nauczycieli: 13 625
Liczba szkół, które brały udział w programie: 7 153
Szacunkowa liczba przeszkolonych dzieci: 954 000

W styczniu 2008 program Ratujemy i Uczymy Ratować został objęty patronatem Ministra Edukacji Narodowej

Niezwykle dla nas ważnym osiągnięciem, jest bardzo pozytywny odbiór programu. Zarówno w opinii przeszkolonych nauczycieli, dyrektorów szkół jak i samych uczniów. Program jest trafiony w dziesiątkę! Przypieczętowaniem sukcesu, jaki wspólnie osiągnęliśmy jest uhonorowanie go prestiżową nagrodą w dziedzinie Lider Medycyny 2006 - „Działalność edukacyjno - szkoleniowa", oraz w październiku 2007 roku nagrodami przyznanymi przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Gazetę „Głos Nauczyciela" - „Inicjatywa Edukacyjna Roku" oraz „Przyjaciel Szkoły"

Od ośmiu lat Fundacja WOŚP prowadzi szkolenia w zakresie udzielania pierwszej pomocy, które są skierowane głównie do osób młodych (muszą mieć skończone 18 lat). Do dnia dzisiejszego szkolenia takie przeszło ponad 7,5 tys. osób.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »