Kultura, sztuka » Muzyka

Avant Art Festival "Szwajcaria" - największe święto sztuki awangardowej już we wrześniu!

Avant Art Festival "Szwajcaria" - największe święto sztuki awangardowej już we wrześniu!
Zobacz więcej zdjęć »
W dniach 29.09-02.10 i 07-08.10.2011 r. we Wrocławiu pod hasłem „Szwajcaria” odbędzie się 4. edycja AVANT ART FESTIVAL. Zobaczymy koncerty, instalacje, performanse a także projekcje z muzyką na żywo. Podczas festiwalu wystąpi m.in. wybitny artysta David Tibet z nowym projektem ZU93.

Będzie to jednocześnie pierwsza tak bogata w Polsce prezentacja szwajcarskiej sztuki awangardowej.

Jesień w Polsce należeć będzie do awangardy. We Wrocławiu ruszy 4. edycja AVANT ART FESTIVAL (29.09 - 08.10.2011 r.) - święta artystycznego eklektyzmu, w ramach którego odbędą się spotkania z muzyką, teatrem i tańcem najwyższej próby. Podczas weekendu szwajcarskiego zaprezentuje się bezapelacyjna czołówka sztuki tego regionu. Ze swoim oryginalnym performansem wystąpi STEPHANE VECCHIONE - perkusista kultowego zespołu Velma, grupa szaleńców MIR połączy w jedno wszystkie nurty lat 80. i 90., OY zabierze w podroż wehikułem swojego niezwykłego głosu, DIMLITE wskaże nowe ścieżki współczesnej elektroniki, a kolektyw REVERSE ENGINEERING odkryje mroczne zakamarki drapieżnego hip-hopu.

Z kolei w swoim performansie SUDDEN INFANT udowodni, że estetyka noise to nie tylko hałas, a CHRISTOPH HESS, za pomocą samych adapterów, stworzy niesamowite instalacje. Za sprawą tancerki ALEXANDRY BACHZETZIS i jej tanecznego eseju zobaczymy także współczesną wizję kobiecości, zaś znani z zeszłorocznej edycji magicy z grupy MINIMETAL wystąpią tym razem aż w dwóch odsłonach performatywnych. Uzupełnieniem tej obszernej prezentacji pochodzących ze Szwajcarii artystów, będzie wspólny polsko-szwajcarski projekt taneczno-muzyczny IN BETWEEN: DANCE AND MUSIC DESTROYER - MAN BORN OUF OF M.A.D.D. A to jeszcze nie koniec.

Podczas 4. edycji AVANT ART we Wrocławiu w ramach odsłony międzynarodowej zobaczymy wybitnego artystę i poetę - Davida Tibeta z legendarnej formacji CURRENT 93, który wraz z członkami ZU zaprezentuje nowy wspólny projekt o nazwie ZU93. We Wrocławiu zagra też słynny zespół THE BUG oraz francuski DAT Politics i polski skład 2g. Oprócz tańca, koncertów i instalacji odbędzie się projekcja FILM IST. A GIRL & A GUN z muzyką na żywo w wykonaniu m.in. słynnego Christiana Fennesza.

4. AVANT ART FESTIVAL ponownie zaskoczy. To festiwal, w którym eksperymenty w sztuce nie mają granic, liczy się jakość kreacji. - Chcemy zaskakiwać i dziwić, stawiać widza w opozycji do utartych schematów i klasycznego podejścia do sztuki. Można powiedzieć, że tradycją staje się tu odrzucenie tradycji, kanonem - łamanie kanonów, a konwencją - niekonwencjonalność. Stawiamy na różnorodność, wielogatunkowość i jesteśmy otwarci na wszystko, co oryginalne - mówi Kostas Georgakopulos, dyrektor Avant Art Festival.

Patronat honorowy nad festiwalem objął Prezydent Miasta Wrocławia - Rafał Dutkiewicz. Projekt dofinansowany przez Gminę Wrocław, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz  Szwajcarską Fundację dla Kultury Pro Helvetia.

Więcej informacji na stronie: http://www.avantart.pl/ oraz na Facebooku: www.facebook.com/AvantArtFestivalRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 2 dni:
Gala Interaktywnych
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »