Dom » Wnętrza
Projektowanie wnętrz - styl angielski
Zobacz więcej zdjęć » |
Elegancki, stylowy i niepowtarzalny wzór. Indywidualne podejście do każdego wnętrza. Takie właśnie są kuchnie w stylu angielskim. Wnętrza w stylu angielskim są dedykowane dla osób, które lubią stylowe kuchnie. W tej aranżacji kuchni postawiono na styl retro. Stylowa jest zabudowa kuchenna, okap, a nawet lodówka. Kuchnia stylem nawiązuje do wystroju angielskich domów. Bradzo ciekawie wygląda czarna podłoga w połączeniu z białymi szafkami kuchennymi. Sama kuchnia to pomieszczenie ni to otwarte, ni zamknięte. Nikt nie lubi, gdy kuchenne zapachy przenikają do salonu. Na czas gotowania zamykajmy więc przeszklone drzwi kuchni, które powinny być dodatkowo uszczelnione.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Oryginalna podłoga w kuchni
Podłoga w kuchni składa się z dużych trójwarstwowych czarnych desek firmy Tarkett. Fazowanie sprawia, że całość prezentuje się retro, a rysunek słojów ożywia jednobarwną powierzchnię.
Jadalnia
Sercem każdej jadalni jest stół. Stodio projektowe "Projektowanie wnętrz Kraków" proponuje stół w jadalni na zamówienie, może być to owoc współpracy właściciela, architektów oraz stolarza
Charakterystyka stylu angielskiego
Drewniany korpus, do tego bardzo masywna, wytrzymała rama, na której mocowane są jasne, drewniane fronty - zwykle w kolorze białym, waniliowym, beżowym lub seledynowym, czasem pokryte tylko lakierem tak, by widać było naturalne barwy drewna. Blat - twardy drewniany lub kamienny, o grubości przynajmniej 4 cm. Klasyka na zewnątrz, a przy tym nowoczesne i praktyczne rozwiązania w środku. Współcześnie bowiem, mimo akcentu położonego na tradycję, angielska zabudowa musi być wyposażona w elementy ułatwiająca korzysta z niej, czyli prowadnice, obrotnice, światła halogenowe oraz wszelkiego rodzaju AGD nowej generacji, ale klasycznym designie. Styl angielski nie toleruje produktów wykonywanych masowo. Większość elementów w kuchni tego typu powinno być przygotowywanych ręcznie przez solidnych i sprawdzonych stolarzy. Brak tu miejsca na powtarzalność i amatorszczyznę. Również samo drewno powinno być wcześniej dokładnie sprawdzone i wyselekcjonowane, zarówno pod kątem jakości, jak i estetyki.
Znaki rozpoznawcze
Ważną częścią kuchni angielskiej jest kuchenka wraz z okapem. Zwykle strefa ta jest dodatkowo zaznaczona poprzez wysunięcie szafek przed linię pozostałych, dodanie ozdobnej belki czy rzeźbione podpory. Czasem wyróżnia się ją również poprzez umiejscowienie po obu stronach kuchenki specjalnych kolumn lub dwóch stojących na blacie szafek - po jednej z każdej strony. Podobnie często wyodrębnia się tzw. wyspę wykończoną oczywiście kamiennym lub drewnianym blatem i zawierającą półki, szafki czy wysuwne kosze. Fronty szafek wielokrotnie wykonywane są z fazowanego, przezroczystego szkła potęgującego efekt starych mebli. Szybki dzielone na 6 mniejszych kwater. Szuflady zwykle zaś umieszczane są w ciągu pod blatem tworząc linię na całej długości zabudowy. Do takiej kuchni pasują wszelkie dodatki z ratanu, wikliny, elementy mosiężne oraz ceramika. Stare (postarzane), klasyczne i tradycyjne. Niepowtarzalne i piękne - więcej na stronie Aranżacje wnętrz Kraków.
Nadesłał:
kraskairena
|
Komentarze (0)