Rozrywka i wypoczynek » Sport

Przegląd Sezonu DTM

Przegląd Sezonu DTM
Zobacz więcej zdjęć »
DTM (Deutshe Taurenwagen Masters) inaczej niemieckie zawody samochodów turystycznych. W latach świetności były to najbardziej prestiżowe i widowiskowe wyścigi tej kategorii na świecie.

Serie odbywały się głównie w Niemczech, a ich początek sięga 1984 roku. DTM jest następcą DRM (Deutsche Rennsport Meisterschaft), które odbywały się od 1972 roku.

W pierwszym sezonie udział wzięły samochody takich marek jak: Rover, BMW, Alfa Romeo, Ford, Chevrolet i Volvo, a już w następnym roku dołączyli kolejni konstruktorzy pojazdów, firmy Audi i Mercedes. Maszyny prowadzili najlepsi kierowcy świata, dla których prędkość i adrenalina były sensem życia. Dla wielu z nich DTM było trampoliną do rozpoczęcia kariery w Formule1. W zmaganiach brały udział następujące sławy: Michael Schumacher, Mika Häkkinen, Giancarlo Fisichella, Alexander Wurz i najbardziej utytułowany zawodnik Bernd Schneider. Dostarczali oni niezapomnianych emocji prowadząc swoje, stworzone na podstawie średniej klasy samochodów drogowych, auta. W 1995 roku zawody zostały zlikwidowane i dopiero w 2000 roku wróciły na mapę wydarzeń motoryzacyjnych pod swoją dawną nazwą. Obecnie biorą w nich udział tylko dwaj producenci aut niemieckich: Audi i Mercedes.

Zapraszamy od 4 do 31 października o godzinie 22.

Największe emocje, najważniejsze wydarzenia - to musi być ESPN Classic!Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Shi events

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »