Firma » Bankowość

Przesiądź się na lepsze - nowy serwis bankowości elektronicznej BZWBK24

Przesiądź się na lepsze - nowy serwis bankowości elektronicznej BZWBK24
Zobacz więcej zdjęć »
Po 10 latach BZWBK radykalnie zmienia swój serwis bankowości internetowej. Nowy portal jest wygodniejszy, bardziej czytelny i bezpieczny. Umożliwia szybkie nabywanie produktów bankowych i został stworzony w oparciu o uwagi Internautów.

Bank Zachodni WBK przygotowywał nowy portal przez rok. Poprzednie rozwiązanie zostało opracowane 10 lat temu i nie uwzględniało postępu, jaki dokonał się w Internecie w zakresie ergonomii i oferowania usług.

Tym, co przede wszystkim zwraca uwagę to nowa, bardziej czytelna, wykorzystująca większą czcionkę, szata graficzna portalu. Wraz z nią zmieniono również menu, które umożliwia szybkie poruszanie się po całym serwisie Obecnie użytkownicy mogą odnaleźć w jednym miejscu interesujące ich informacje, a nawet częściowo spersonalizować menu. Skrócono również czas realizacji transakcji o jeden klik.

Usługi „na klik"
Nowością nowego serwisu jest możliwość otwierania kont osobistych i nabywania kart płatniczych tylko za pośrednictwem Internetu, „na klik" - bez konieczności podpisywania i odsyłania dokumentów bankowych. Umożliwia to nowa umowa usług elektronicznych, którą można zamówić na klik. Podobnie, jak w poprzednim systemie za pośrednictwem nowego BZWBK24 można również składać wnioski o kredyt i karty kredytowe oraz zakładać lokaty. Ponadto nowy serwis BZWBK24 jest wzbogacony o informacje o kartach kredytowych Klienta oraz harmonogram spłat kredytu (eHarmonogram).
W nowym serwisie można również wygodnie zarządzać danymi i ustawieniami produktów: zmienić adres do korespondencji (adres Klienta oraz adres dla konta), aktywować i odblokować kartę kredytową oraz zmienić PIN.

Bezpieczeństwo BZWBK24
BZ WBK od zawsze dbał o stosowanie na swoim portalu najlepszych zabezpieczeń. Wprowadzając nowy serwis bank wzmocnił jeszcze zabezpieczenia na etapie logowania. Wprowadzono PIN obrazkowy, który chroni przed phishingiem (przestępstwo polegające na wyłudzaniu danych w Internecie). Ponadto użytkownicy serwisu przy zmianie hasła będą proszeni o hasło min. 8 -znakowe oraz będą zachęcani do aktywacji usługi 3D-Secure dla kart używanych do dokonywania płatności w Internecie.

Ergonomia BZWBK24
W nowym serwisie BZWBK24 zoptymalizowano procesy zlecania dyspozycji - są one teraz szybsze. Dodano również podpowiedzi - bezpośrednio na ekranach, na których zleca się dokonywanie operacji.
Nowy serwis dostosowano do indywidualnych potrzeb użytkowników. Klienci mogą na przykład stworzyć własną listę telefonów do doładowania oraz wybrać domyślny rachunek do obciążeń (z którego będą zlecane przelewy).

Zaangażowanie Internautów

Dzięki narzędziom Web2.0 BZ WBK mógł poznać potrzeby klientów i dopasować nowy system do ich oczekiwań. W tym celu wykorzystano m.in. Bank Pomysłów (bankpomyslow.bzwbk.pl - ponad 840 użytkowników, ponad 460 pomysłów i ponad 1500 komentarzy) oraz Blog (blog.bzwbk.pl). Korzystając z tych rozwiązań w nowym serwisie wprowadzano 26 pomysłów pochodzących wprost od dotychczasowych użytkowników bankowości internetowej BZ WBK.

Więcej o BZWBK24
W 2009 roku liczba klientów usług BZWBK24 przekroczyła 1,5 mln. Obecnie w każdym miesiącu reelizowane jest 13 mln logowań do systemu bankowości internetowej BZ WBK. W lipcu br. tą drogą zlecono 3,7 mln przelewów wartości 5,9 mld zł.
BZWBK24 to nie tylko serwis transakcyjny. W ciągu pierwszego półrocza 2009 roku za pośrednictwem Internetu otwarto 16 tys. kont oszczędnościowych BZ WBK, aktywowano ponad 5300 pakietów Alerty24, zakupiono jednostki uczestnictwa funduszy Arka o wartości przekraczającej 72 mln zł, założono przeszło 250 tys. lokat terminowych oraz zasilono telefony komórkowe kwotą ponad 42 mln zł.

Proces zmian BZWBK24
W październiku 2009 roku domyślnie wyświetlana będzie jeszcze dotychczasowa wersja serwisu BZWBK24, ale klienci będą mieli już możliwość korzystania z nowego portalu. W listopadzie nowy serwis zastąpi poprzednią wersję, przy czym użytkownicy będą mieli możliwość przełączania się do jego poprzedniej wersji. Od lutego 2010 roku klienci stopniowo będą migrowani do do nowego BZWBK24. Od lipca 2010 roku każdy klient bankowości elektronicznej BZWBK24 będzie korzystał z nowego serwisu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

BZWBK

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »