Gospodarka » Bezpieczeństwo

Przezornych studentów coraz więcej

Przezornych studentów coraz więcej
Zobacz więcej zdjęć »
Laptopy, telewizory, kolekcje książek czy płyt DVD to przedmioty najczęściej zabierane do wynajmowanych przez studentów mieszkań. Od różnego rodzaju ryzyk, na które narażone jest studenckie mienie, ochroni je polisa ubezpieczeniowa.

Z ankiety przeprowadzonej w ramach akcji „Wynajmuj bezpiecznie" wynika, że aż 60% studentów decyduje się na wynajem lokali od prywatnych właścicieli. Zanim zadomowią się w nowym mieszkaniu, warto, by zabezpieczyli swoje rzeczy przed kradzieżą czy zniszczeniem.

Od takich ryzyk nie chroni ubezpieczenie właściciela lokalu. A praktyka pokazuje, że okazji do przykrych zdarzeń nie brakuje.

Polisa ubezpieczeniowa zrekompensuje poniesione straty finansowe, gdy w wyniku włamania do wynajmowanego mieszkania zostanie skradziony nasz sprzęt elektroniczny lub np. meble. Według ekspertów, takie ubezpieczenie jest atrakcyjne dla studentów, bo nie przekracza ich możliwości finansowych.

Młodzi ludzie coraz częściej posiadają wartościowe przedmioty, takie jak aparaty fotograficzne, kamery czy kosztowny sprzęt muzyczny. Jednocześnie rośnie świadomość, że o bezpieczeństwo swojego mienia należy zadbać, stąd coraz więcej studentów jest zainteresowanych takimi ubezpieczeniami. Cena takiej polisy jest w końcu niewielka w porównaniu do wartości ich rzeczy, które mogą ulec zniszczeniu lub zostać skradzione - wyjaśnia Anna Szczerbuk z Biura Ubezpieczeń Indywidualnych Ergo Hestii.

Uszczuplić studencką kieszeń mogą także nieprzewidziane wydatki związane ze szkodami wyrządzonymi osobom trzecim. W pośpiechu możemy nie dokręcić kranu i woda zaleje sąsiada albo porysujemy podłogę w mieszkaniu, w którym tymczasowo zamieszkujemy. W przypadku takich zdarzeń niezbędna może okazać się opcja ubezpieczenia ochrony cywilnej w życiu prywatnym, dostępna w pakiecie. Przed wysokimi kosztami związanymi z naprawą szkód polisa ochroni także wtedy, gdy np. podczas sesji egzaminacyjnej student zaleje kawą laptopa kolegi czy zniszczy wypożyczone z biblioteki książki.

Z roku na rok o około 25 proc. wzrasta zainteresowanie polisą OC w życiu prywatnym. Ludzie, a szczególnie studenci są świadomi, że mieszkając w wynajmowanym mieszkaniu mogą przypadkowo wyrządzić szkodę sąsiadowi. Wolą się zabezpieczyć przed taką ewentualnością - wyjaśnia Szczerbuk.

Wysokość składki zależy od miejsca zamieszkania (strefy regionalnej), sumy ubezpieczenia oraz wariantu ubezpieczenia. I tak na przykład student, który chce ubezpieczyć swoje mienie ruchome o wartości 5 tys. zł w mieszkaniu wynajmowanym w Gdańsku, zapłaci już od 38zł rocznej składki. Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym poza pakietem na sumę gwarancyjną 100 tys. zł kosztuje 45 zł.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »