Rozrywka i wypoczynek » Sport

Przygotowania do sezonu narciarskiego czas zacząć!

Przygotowania do sezonu narciarskiego czas zacząć!
Zobacz więcej zdjęć »
Choć październikowy śnieg, jest raczej zjawiskiem przejściowym i nie należy się do niego zanadto przyzwyczajać, ale biały krajobraz skutecznie przypomina każdemu miłośnikowi szaleństw na stoku o zbliżającym się sezonie.

Zdaniem specjalistów rehabilitacji, przygotowań nie należy jednak odkładać do ostatniej chwili. Przełom października i listopada to idealny moment, aby je rozpocząć.

Białostocka Omeda Rehabilitacja jako jedyna w regionie zaproponowała amatorom białego szaleństwa profesjonalne przygotowanie organizmu do czekającego stawy i mięśnie zimowego wysiłku. Każdy, kto planuje wypad w góry może pod okiem wykwalifikowanych instruktorów rehabilitacji – a prywatnie również miłośników narciarskich wyczynów – dwa razy w tygodniu popracować nad swoją sprawnością i kondycją.    

- W przeciwieństwie do tradycyjnych zajęć wytrzymałościowych na siłowni, podczas naszych narciarskich treningów prowadzimy kompleksowe przygotowanie aparatu mięśniowo – stawowego do obciążeń, które mają zwykle miejsce podczas jazdy na nartach. Zwracamy uwagę przede wszystkim na te partie mięśni, a przede wszystkim na te stawy, które są najbardziej narażone na urazy. W ramach zajęć proponujemy również profesjonalny trening obwodowy – mówi Izabela Rakowska, rehabilitant z Omedy.

Ćwiczenia umożliwiają wszechstronne przygotowanie się zarówno pod względem wydolnościowym, jak i sprawnościowym w celu wyeliminowania często powtarzających się kontuzji.

Fachowcy z Omedy przypominają, że najczęściej urazy powstają podczas pierwszego i ostatniego dnia pobytu na nartach. Osoby nieprzygotowane na obciążenia, niemal z marszu rozpoczynają forsowną jazdę po trudnych i wymagających stokach. Niestety, taka lekkomyślność może się skończyć bolesną lekcją, a w konsekwencji nawet zabiegami ortopedyczno – chirurgicznymi.

Zajęcia prowadzone są w niewielkich, bo zaledwie 6 osobowych grupach w ośrodku Omeda Rehabilitacja, przy ul. Fabrycznej 39/41 w Białymstoku. Jeden trening trwa 60 minut. Koszt zajęć to 20 złotych. Zapisy i szczegółowe informacje udzielane są telefonicznie, pod numerem: tel. kom. 534 44 54 54Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

publicum

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »