Kultura, sztuka » Kultura

Przystanek IDEA już otwarty - nowe miejsce na Dolnych Młynów w Krakowie

Przystanek IDEA już otwarty - nowe miejsce na Dolnych Młynów w Krakowie
Zobacz więcej zdjęć »
Pierwszy kawiarniany pop-up w Krakowie! Mowa o Przystanku IDEA, nowym miejscu przy Dolnych Młynów 10, działającym od 15 lutego. Otwarciu towarzyszyły dyskusje o sztuce i przestrzeni miejskiej oraz wernisaż wystawy studentów krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych WYczulenie, która potrwa do 26 lutego.
Czym będziesz nowa przestrzeń na kulturalnej mapie Krakowa? Miejscem dla inicjatyw społecznych, obywatelskich, ekologicznych, kulturalnych i intelektualnych. Jak zapowiedzieli sami organizatorzy - Budujemy społeczność, żeby tworzyć nowoczesne miasto.

Przystanek IDEA to nowo otwarte miejsce sprzyjające organizacji rozmów, warsztatów, wystaw, performance'ów czy projekcji filmów. Jego opiekunowie są otwarci na oddolne inicjatywy i wszystkich tych, którzy chcą pozytywnie wpływać na rzeczywistość oraz życie miasta.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

To eksperyment, który ma przyjąć rolę nowoczesnej klubokawiarni czy kawiarni obywatelskiej, otwartej na rozwój inicjatyw społecznych i kulturalnych oraz poszerzanie dialogu obywatelskiego. Projekt jest inspirowany angielskimi sklepikami pop-up store, dlatego nazywany jest również pop-up cafe. Tymczasowa kawiarnia z zasady nie jest przywiązana do jednego miejsca. Oznacza to, że tworzy ją społeczność. Jest wszędzie tam, gdzie ludzie, spotkania, myśl i rozmowa.

Przystanek IDEA to punkt otwarty na wszelkie inicjatywy, z powodzeniem można zorganizować tu wystawę czy panel dyskusyjny, a także zaaranżować występ oraz przeprowadzić warsztaty czy projekcję filmu. Wystarczy zgłosić swój pomysł organizatorom przedsięwzięcia. Kawiarnia należy do miejsc Open Eyes Friendly, a zarządzać nim będzie Agencja Artystyczna GAP obecnie we współpracy z Tytano i ZetPeTe.

Podczas otwarcia odbyły się dwie dyskusje: „Artysta w świecie działania - działanie w świecie artysty. Czy artysta może być obojętny?" oraz „Gentryfikacja, czyli jak nadać przestrzeni drugie życie" oraz wernisaż wystawy WYczulenie przedstawiającej prace studentów krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, którą w dniu otwarcia odwiedziło ponad 200 osób. Ekspozycję będzie można obejrzeć do 26 lutego w Galerii  nad Klubem ZetPeTe przy ul. Dolnych Młynów 10. Kuratorem wystawy jest prof. ASP, dr hab. Jan Tutaj, Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, . Organizatorem wystawy jest krakowska ASP, Agencja Artystyczna GAP oraz klub ZetPeTE.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JK

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »