Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Przytulanki dla malucha – wszystko co powinnaś o nich wiedzieć.

Przytulanki dla malucha – wszystko co powinnaś o nich wiedzieć.
Zobacz więcej zdjęć »
Przytulanki to nieodzowny element dzieciństwa, towarzyszą maluchom już od pierwszych dni życia. Dlaczego je tak uwielbiają i co sprawia, że często nie mogą bez nich zasnąć albo wyjść do przedszkola? Z jakiego powodu tak bardzo nie lubią się z nimi rozstawać?

Przytulanka dobra na wszystko

Małe dzieci często nie potrafią zasnąć bez swojej maskotki. Tulą ją nie tylko podczas snu, ale także w czasie pobytu w przedszkolu, wizyty u lekarza, na spacerze. Dlaczego tak się dzieje? Pluszak, do którego dziecko może się przytulić sprawia, że czuje się ono bezpiecznie bez względu na to w jakim miejscu się znajduje. To właśnie poczucie bezpieczeństwa sprawia, że dzieci zabierają swojego pluszowego towarzysza dosłownie wszędzie! Z maskotką nie straszna jest im ciemność w pokoju ani nocne koszmary. Dzieci od około 3 miesiąca życia zaczynają wyciągać rączki i sięgać po różne przedmioty. W tym okresie na pewno zainteresują się jakąś zabawką, a pluszak będzie bezpiecznym wyborem. Przytulanki cieszą się popularnością nie tylko wśród maluszków, ale także wśród starszych dzieci, które równie chętnie bawią się nimi i trzymają je na swoim łóżku.

 

Jak odpowiednio dobrać maskotkę dla dziecka?

Na co przede wszystkim zwrócić uwagę przy zakupie maskotki? Sprawdź czy jest dostosowana do wieku Twojego dziecka, czy jej faktura i materiał są odpowiednie oraz czy posiada wymagane atesty, m.in. CE – symbol, który informuje nas, że zabawka została wykonana zgodnie z normami – powinny go posiadać wszystkie zabawki na rynku europejskim; Fair Trade – oznacza, że przy produkcji zostały poszanowane prawa człowieka (np. nie wykorzystywano przy niej dzieci); Certyfikat Instytutu Matki i Dziecka oraz Państwowego Zakładu Higieny – oznacza, że produkt przeszedł pomyślnie kontrole prowadzone przez specjalistów i nadaje się dla najmłodszych dzieci. Dużym atutem zabawki są jej właściwości edukacyjne, głównie kształtowanie wyobraźni dziecka. Zwróć także uwagę na kolory zabawki, powinny być żywe – wzbudzają większe zainteresowanie.

 

Rodzaje maskotek dostępne na rynku

Firmy tworzą przeróżne zabawki, od tradycyjnych pluszowych misiów po co raz to nowych super bohaterów, takich jak popularne ostatnio Zigosy (www.zigosklub.pl) przedstawiające postaci pięciu stworków z innych planet. Niektóre pluszaki są wypchane groszkiem lub innymi substancjami przyjemnymi w dotyku, wzbudzającymi zaciekawienie dziecka. Potrafią rozwijać nie tylko ich ciekawość, ale i wyobraźnię. Istnieją także tzw. mapy edukacyjne dla najmłodszych. Raczkujące dziecko za pomocą pluszowych zabawek umiejscowionych na dużej, materiałowej planszy odkrywa świat dotykiem. Pamiętaj, aby kupować tylko maskotki zaufanych marek. Ważne jest to, aby zabawki kupowane były od sprawdzonych dostawców, np. wspomniane wcześniej Zigosy są dystrybuowane przez cieszącą się uznaniem sieć sklepów Intermarche. Nie kupuj w podejrzanych miejscach takich jak stoiska bazarowe, co do których nie masz zaufania.

 

Źródło: Future PRRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

FuturePRpl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »